چرا بعضی 21 برابر بیشتر از حد معمول حقوق دریافت می نمایند؟

به گزارش وبلاگ بهسایا، نایب رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس سال گذشته حداکثر حقوق را هفت برابر کاهش داد، گفت: نمایندگان جلوی حقوق های بالا را گرفتند.

چرا بعضی 21 برابر بیشتر از حد معمول حقوق دریافت می نمایند؟

به گزارش تسنیم، محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز در نطق میان دستور، گفت: برخی از دولت ها چهار سال اول فعالیتشان به دولت های قبلی حمله می کردند، این رویه آقای رییسی پسندیده و اخلاقی است، امیدواریم ادامه یابد.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: جناب آقای رییسی برای گرانی ها فکری کنید، جلوی گرانی ها را بگیرید، مردم روز های سختی را سپری می نمایند دیگر گوشت، میوه، ماشین و صاحب خانه شدن تقاضا های دست چندم است، امروز خرید یک قالب پنیر و یک شانه تخم مرغ برای مردم سخت شده است، گوشت قرمز نمی خواهند، گوشت مرغ هم نمی توانند بخرند.نماینده بافق در مجلس ادامه داد: به مشکل مردم برسید، مردم تحت فشار هستند. فاصله طبقاتی زیاد شده است، آقای رئیس جمهور اقدام کنید.

صباغیان با بیان اینکه جهت قطار اقتصاد و گرانی کی تغییر خواهد نمود، خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای رییسی پیشنهاد می دهم اگر نمی توانید قیمت ها را کاهش دهید، اگر نمی توانید حقوق بازنشستگان را اضافه کنید، اگر نمی توانید حقوق معلمان را افزایش دهید، اگر نمی توانید حقوق کارکنان مظلوم برخی از وزراتخانه ها را اضافه کنید، حداقل برای شعاری که دادید که شعار عدالت بود، حقوق های نجومی را کاهش دهید، اینکه سخت نیست. بیش از چند هزار نفر هم نمی شوند.

وی اظهار کرد: امروز حداقل حقوق برخی ها طبق قانون 17 برابر به عبارتی 21 برابر است یعنی بیش از 40 و 50 میلیون تومان دریافت می نمایند که باید حداقل باشد، ولی آن را 10 برابر کنید، آقای رییسی این کار را که می توانید انجام دهید. حداقل انتظار مردم این است و در پی آن تسکین پیدا می نمایند. فاصله وحشتناکی بین جامعه و قشر ضعیف که اکثریت را تشکیل می دهند و حداقل ایجاد می گردد.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در خصوص بخشی از نطق میان دستور صباغیان نماینده بافق درباره حداقل و حداکثر حقوق، گفت: آقای نوبخت با بخشنامه حداکثر حقوق را 21 برابر افزایش داد و مجلس در سال گذشته آن را 7 رتبه کاهش داد و جلوی حقوق های بالا را گرفت و مسدود کرد.

نایب رئیس مجلس اضافه کرد: امیدواریم در امسال نیز این تحرک در مجلس باشد، زیرا طبق قانون حداکثر حقوق 7 برابر حداقل است و با بخشنامه آقای نوبخت به 21 برابر افزایش پیدا نموده بود که با 2 مرحله اصلاح، رعایت عدالت انجام خواهد شد و اختیار با مجلس است و مجلس می تواند قانونگذاری را در زمان خودش پیشنهاد دهد.

منبع: فرارو

به "چرا بعضی 21 برابر بیشتر از حد معمول حقوق دریافت می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا بعضی 21 برابر بیشتر از حد معمول حقوق دریافت می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید