بی ام و M5 CS منهارت معرفی گردید؛ سریع ترین خودروی باواریا با 788 اسب بخار

به گزارش وبلاگ بهسایا، شرکت تیونینگ خودرو منهارت بی ام و M5 CS منهارت را معرفی نموده است. این شرکت سریع ترین مدل بی ام و را با تغییراتی در موتور به قدرت 788 اسب بخار رسانده است.

بی ام و M5 CS منهارت معرفی گردید؛ سریع ترین خودروی باواریا با 788 اسب بخار

وبلاگ بهسایا - تیونر مشهور آلمانی منهارت پرفورمنس، جدیدترین محصول خود را براساس بی ام و M5 CS معرفی کرد. منهارت چهره M5 CS را تغییر داده و قدرت پیشرانه را به 788 اسب بخار رسانده است.

اثبات سریع ترین بودن بی ام و M5 CS در بین محصولات خودروساز باواریایی

بی ام و M5 CS سریع ترین محصول خودروساز بایرنی است؛ چند روز پیش، صحت این ادعا در آزمایشی ثابت شد؛ اما آیا M5 CS استثنایی، پس از افتادن به دست تیونری قدرتمند، سریع تر می گردد؟ منهارت پرفورمنس به تازگی از پروژه MH5 GTR رونمایی کرد. آن ها پروژه خاص خود را با کار روی پیشرانه M5 CS آغاز نموده و خودرویی خاص را براساس M5 CS ساخته اند.

مهندسان، قدرت و گشتاور MH5 GTR استثنایی را با استفاده از جعبه دنده قدرتمند MHtronik و ورودی های هوای کربنی منهارت افزایش داده اند؛ بنابراین پیشرانه هشت سیلندر توئین توربوشارژ بی ام و، به جای قدرت 635 اسب بخار و 750 نیوتن متر گشتاور کارخانه، 788 اسب بخار قدرت و 935 نیوتن متر گشتاور فراوری می نماید که ارتقاء بزرگی نسبت به مدل کارخانه ای است و باید MH5 GTR رکورد صفر تا 100 و 2.81 ثانیه ای M5 CS را چند دهم بهبود ببخشد.

تغییرات چهره بی ام و M5 CS

کار منهارت با انجام تغییرات مزبور به اتمام نمی رسد. آن ها دستی به چهره بیرونی M5 C5 کشیده و دوباره آن را طراحی نموده اند. اکنون خودروی سریع بی ام و به نظر سیاه است و ظاهری تیره رنگ دارد. این خودرو با پوششی موسوم به نور مهتاب، ملبس به لایه ای نازک و پلاستیکی و ترکیبی از آبی تیره براق و متناقص با عناصر خاکستری مجموعه های پیشین منهارت تزئین شده است.

در راستا طراحی چهره MH5 GTR، تزئینات طلایی رنگ کارخانه ای M5 CS حذف شده اند. بعلاوه رینگ هایی با آلیاژ سبک از نوع Y-spoke در میزان 9x21 در جلو و 10.5x21 در عقب قرار گرفته و در درون گلگیرهایی منحصربه فرد می چرخند. با توجه به نکات فوق، ابعاد لاستیک های نصب شده در MH5 GTR منهارت، 295/30ZR21 و 275/30ZR21 است. اسپیسرهای اضافی بر محور جلو نصب شدند تا به این ترتیب از تراز بودن لاستیک یا چرخ ها در سطح افقی اطمینان حاصل گردد.

عملکرد بهتر در هنگام عبور از پیچ ها با تغییرات در شاسی

شاسی ارتقاء یافته و در این بخش از فنرهای کویل و سیستم تعلیق KW با امکان کاهش ارتفاع استفاده می گردد و به همین دلیل عملکرد بهتری در هنگام عبور از پیچ ها شاهد هستیم. با توجه به این نکته که افزایش قدرت، مساوی با صدای بیشتری است؛ از یک اگزوز افترمارکت هم استفاده می گردد.

اگزوز مزبور شامل چهار لوله خروجی در عقب با روکش سرامیکی یا کربنی سفارشی 102 میلی متری بوده و از سیستم اگزوز مخصوص cat-back همراه با شیر کنترل استفاده می نماید. سیستم cat-back و مبدل های کاتالیزوری 200 سلولی HJS، جایگزین لوله های OPF-Delete شده و فیلتر OPF/GPF فقط در نمونه صادراتی در دسترس است.

بعلاوه منبع اگزوز منهارت همراه با شیر کنترل اتوماتیک و تأیید EC در دسترس خواهد بود. علاوه بر این، در حال حاضر به علت افزایش سطح عملکرد، منهارت بدنبال تأیید سازمان دیدبانی فنی یا توف (TÜV) است.

منهارت قیمت مدل مزبور را اعلام ننموده است و با توجه به اینکه M5 CS در نسخه پایه با قیمت 142 هزار دلار فروخته می گردد؛ مطمئناً MH5 GTR حدود 200 هزار دلار قیمت دارد. این خودرو در نمایشگاه IAA Mobility مونیخ 2021 حضور خواهد داشت.

منبع: زومیت

منبع: بیت ران

به "بی ام و M5 CS منهارت معرفی گردید؛ سریع ترین خودروی باواریا با 788 اسب بخار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی ام و M5 CS منهارت معرفی گردید؛ سریع ترین خودروی باواریا با 788 اسب بخار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید