نوری یکشنبه به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب خواهد شد

به گزارش وبلاگ بهسایا، تهران (پانا) - رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در کمیسیون های تخصصی به ویژه کمیسیون آموزش و هم در بیشتر فراکسیون های مجلس مورد تایید و از مقبولیت مناسبی در میان بدنه آموزش و پرورش، اساتید و معلمان برخوردار است، شرح داد به نظر من آقای نوری رای خوبی را از مجلس کسب می کند و به عنوان وزیر آموزش و پرورش در روز یکشنبه انتخاب خواهد شد.

نوری یکشنبه به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب خواهد شد

جلال محمودزاده، نماینده مهاباد و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با پانا با اشاره به معرفی دکتر یوسف نوری به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش؛ اظهار کرد: دو گزینه قبلی که برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده بودند، واقعا توانمندی لازم را نداشتند و مجلس هم با کسی تعارف ندارد؛ آن هم یک مجموعه کاملا مهم و کلیدی مثل آموزش و پرورش؛ اگر وزیر پیشنهادی توانمند نباشد نمایندگان قطعا به وی رای نخواهند داد.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما آقای نوری، با توجه به اینکه از ابتدا ایشان حتی رشته تحصیلی شان هم آموزش و پرورش بوده است و از مراکز تربیت معلم بیرون آمده اند، زمانی هم مدیرکل آموزش و پرورش بوده است، در جایگاه مدیر مدرسه و معاون وزیر و عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان هم سابقه فعالیت دارد؛ بنابراین ایشان دارای تجربه ارزشمندی در مسائل مدیریتی هستند و به اعتقاد من آقای نوری فردی مناسب و توانمند برای تصدی وزارت آموزش و پرورش است و می تواند این مجموعه بسیار مهم و کلیدی کشور را مدیریت کند.

این نماینده مردم با اشاره به شرایط کرونایی کشور شرح داد: اکنون بعد از دو سال با باز شدن مدارس، علی الخصوص در منطقه ها محروم به فردی نیاز داریم که این توانمندی را داشته باشد، فردی سخت کوش و دارای علم و تجربه در حوزه آموزش و پرورش باشد تا بتواند این بحران بعد از کرونا را به خوبی رد کند.

محمودزاده گفت: متاسفانه بیشتر مدارس منطقه ها محروم یا منطقه ها کمتربرخوردار تخریبی هستند و نیاز به یک نهضت مدرسه سازی در منطقه ها محروم هست که آقای نوری این پتانسیل را دارد تا با تکیه بر خیرین مدرسه ساز و جذب اعتبارات دولتی، این نهضت را به پا کند و به مدارس منطقه ها محروم کمک کرده و تحولی در این زمینه ایجاد کند.

وی تاکید کرد: ما براساس بررسی هایی که داشتیم و صحبت هایی که با بدنه آموزش و پرورش انجام دادیم، مشاهده کردیم که آقای نوری دارای مقبولیت مناسبی در بدنه آموزش و پرورش و مورد پذیرش اساتید و معلمین بخش مهم آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در کمیسیون های تخصصی نیز ایشان مورد تایید کمیسیون آموزش است و هم مورد تایید بیشتر فراکسیون های مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

جلال محمودزاده شرح داد: به نظر من آقای نوری رای خوبی را از مجلس کسب خواهد کرد و به عنوان وزیر آموزش و پرورش در روز یکشنبه انتخاب خواهد شد.

یوسف نوری متولد سال 1340 در ایلام و دارای دکتری تخصصی مدیریت از دانشگاه علامه طباطبائی است. مدیرکل برنامه و بودجه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، تدریس در مدارس و دانشسرای تربیت معلم استان ایلام و مدارس ایران در قطر و بحرین از جمله سوابق اجرایی و فرهنگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است. وی همچنین مؤلف چند جلد کتاب تخصصی و در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز فعالیت داشته است.

جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش یکشنبه 7 آذرماه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نوری یکشنبه به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری یکشنبه به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید