نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد آغاز به کار کرد

به گزارش وبلاگ بهسایا، نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد با حضور مسئولان این شهر آغاز به کار کرد. این خودرو مجهز به پنل خورشیدی و سیستم شارژ از طریق برق شهری است.

نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد آغاز به کار کرد

محمدرضا عظیمی زاده شهردار یزد در رونمایی و آغاز به کار نخستین خودرو برقی شهر یزد با کارکرد گردشگری اظهار داشت که با توجه به قدمت شهر یزد و لزوم ارائه خدمات به گردشگران داخلی و خارجی، شهرداری یزد نسبت به خرید و استقرار یک عدد خودرو برقی برای گردشگران در بافت تاریخی اقدام کرده است.

وی افزود که به منظور جلوگیری از افزایش آلودگی هوای شهر یزد، حفظ محیط زیست و استفاده از تمام مدهای حمل و نقل دوستدار محیط زیست باید راهکارهای مدیریتی اتخاذ شود و خودرو برقی یک گزینه مطلوب تلقی می شود.

عظیمی زاده عدم تولید آلودگی صوتی و آلودگی هوا، هزینه پائین، عدم نیاز به سوخت های فسیلی، مقدار مناسب، فرمان پذیری بالا و سهولت در استفاده را جزو ویژگی های شاخص این خودرو برشمرد.

این خودرو مجهز به پنل خورشیدی و سیستم شارژ از طریق برق شهری بوده و ظرفیت آن 15 نفر سرنشین و حداکثر سرعت آن 30 کیلومتر بر ساعت است و در صورتی که سیستم شارژ خورشیدی آن غیرفعال شود با استفاده از شارژ از طریق برق شهری می تواند 80 کیلومتر پیمایش کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین خودروی برقی گردشگری شهر یزد آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید