فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه

به گزارش وبلاگ بهسایا، درست کردن کباب کوبیده در خانه همواره مراسم مخصوص به خودش را دارد؛ از دعوا میان مدعیان آشپزی بر سر نحوه درست کردن کباب کوبیده گرفته تا تهیه مخلفات و در نهایت کباب کردنش.

فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه

در اغلب موارد، اما این مرنام سرانجام خوشی ندارد؛ کباب روی منقل می ریزد و همه دست به دامن نخ می شوند تا دور کباب بپیچند که بیشتر از این نریزد و حداقل گرسته نمانند.

غذایی که فوت و فن مخصوص به خودش را دارد و با یک تکنیک ساده می تواند همه این سختی ها را دور بزند. تا آن جایی که تا نام کباب کوبیده بیاید، همه خانواده بگویند فقط کباب کوبیده های فلانی را می خوریم!

برای تهیه کباب کوبیده باید از گوشت چرخ نموده گوسفندی یا مخلوط گوساله بهره ببرید و برای اینکه کباب کوبیده ترد و خوشمزه گردد باید از گوشت چربی دار استفاده کنیم.

گوشتی که چربی اش کم باشد هنگام ماساژ دادن خودش را ول می نماید. علاوه بر این باید حتما گوشت را حداقل دو تا سه بار خیلی ریز چرخ کنید. هر چه گوشت بیشتر چرخ گردد و ورز داده گردد کباب ها یکدست تر می گردد و از روی سیخ نمی ریزد.

نکته مهم دیگر اندازه پیاز و چگونگی خرد و مخلوط کردن آن و نسبتش با اندازه گوشت است. علاوه بر این مدت زمانی که گوشت استراحت می نماید نیز بسیار مهم است.

مواد لازم:

گوشت چرخ نموده: یک کیلوگرم

پیاز: 250 گرم

نمک و فلفل سیاه: به اندازه لازم

زعفران: در صورت دلخواه

گوجه فرنگی: به تعداد دلخواه

طرز تهیه و دستور پخت:

1. گوشت چرخ نموده را در یک ظرف بریزید و پس از ریختن نمک و فلفل و زعفران آن را خوب ورز دهید. سپس آن را در یخچال بگذارید تا کمی استراحت کند.

2. پیاز ها را رنده کنید و آب آن را بگیرید. گرفتن آب پیاز سبب می گردد تا کباب کوبیده روی سیخ وا نرود و توی آتش نریزد. پیاز ها را به گوشت اضافه کنید و حسابی وزر بدهید. هر چه گوشت و پیاز را بیشتر ورز بدهید کباب کوبیده شما خوشمزه تر می گردد.

3. بعد از این که ورز دادن گوشت انجام شد بهتر است به مدت دو تا سه ساعت روی گوشت یک کیسه پلاستیکی بکشید و به مدت 2 تا سه ساعت آن را در یخچال بگذارید.

4. سپس گوشت را به قسمت های مساوی تقسیم کنید و هنگام به سیخ کشیدن کمی دستتان را تر کنید که گوشت به دستتان نچسبد. سر و ته گوشت را روی سیخ کمی بیشتر فشار دهید، تا موقع کشیدن کباب از روی سیخ به راحتی از آن جدا گردد.

5. کباب ها را اول روی شعله زیاد قرار دهید و وقتی گوشت خودش را گرفت شعله را کم کنید.

6. گوجه ها را هم به سیخ بکشید تا کبابی گردد. در صورت دلخواه می توانید فلفل سبز هم با گوجه ها به سیخ بکشید تا کباب کمی تند و لذیذتر گردد.

فوت و فن ها:

1. معمولا کباب کوبیده را اگر به صورت مخلوط گوشت گوسفندی و گوساله آماده کنید در خانه نتیجه بهتری می گیرید. گوشت قلوه گاه گوسفندی نیز برای کباب کوبیده بهتر است.

2. گرفتن آب پیاز مرحله مهمی در درست کردن کباب کوبیده است. اگر آب پیاز را نگیرید ممکن است کباب شما روی منقل یا شعله از سیخ جدا گردد.

3. بهتر است گوشتی که تهیه نموده اید چند بار چرخ گردد، معمولا بین 2 تا 3 بار تا کاملا گوشت لطیف گردد.

4. ورز دادن را نباید فراموش کنید. این کار باعث می گردد کباب کوبیده بهتر روی سیخ قرار بگیرد. ورز دادن را تا به حالت چسبندگی گرفتن گوشت ادامه دهید.

5. سعی کنید از سیخ های باریک استفاده نکنید. از سیخ های پهن مخصوص کباب کوبیده بهره ببرید.

6. گوشت کوبیده را وقتی روی سیخ قرار می دهید نباید خیلی نازک گردد.

7. سیخ ها را به تناسب روی منقل برگردانید، اگر یک طرف کباب کوبیده شما روی شعله پخته شده باشد و طرف دیگر خام مانده باشد باعث می گردد گوشت از روی سیخ بریزد.

8. تمام گوشت را به اندازه روی سیخ پهن کنید و قطر اندازه گوشتی که روی سیخ نشسته است حدود 2.5 سانتی متر کافی است.

9. با انگشتان شصت و سبابه روی گوشت به سیخ کشیده شده را به فاصله حدود 1.5 سانتی متر فشار دهید تا شیار بیفتد.

منبع: فرارو

به "فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت وفن های درست کردن کباب کوبیده در خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید