صورت های اقتصادی در کدال بارگذاری شد ، برنامه دولت برای جبران کسری بودجه

به گزارش وبلاگ بهسایا، احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد گفت: یکی از سازوکار های اساسی برای بهبود عملکرد شرکت ها و بعلاوه کاهش فساد و اتلاف منابع که در بعضی از شرکت ها وجود دارد استفاده از ابزار های عمومی برای نظارت بر عملکرد شرکت هاست.

صورت های اقتصادی در کدال بارگذاری شد ، برنامه دولت برای جبران کسری بودجه

وی اضافه کرد: این نظارت ها باعث می گردد تا شرکت هایی که اموال مردم در دست آنهاست با وسواس بیشتری مورد آنالیز کارشناسان قرار گیرد.

وزیر اقتصاد گفت: یکی از روش هایی که تا به امروز برای نظارت بر شرکت های دولتی مغفول بوده همین انتشار صورت های مالی است که تا به امروز بخش زیادی از عملکرد مالی شرکت ها پنهان بوده است.

وی اضافه کرد: در عین حال شرکت هایی که در بورس اوراق بهادار ثبت شده اند عملکرد آن ها به وسیله سایت کدال قابل آنالیز است و صورت های مالی 6 ماهه و یکساله منتشر می گردد و سوء عملکرد ها و استفاده نادرست از منابع زیر نظر دقیق سهامداران قرار می گیرد، اما در خصوص شرکت های دولتی چنین رویه ای وجود نداشت.

وی اضافه کرد: وزارت اقتصاد تصمیم گرفت با اصلاح این رویه، نظارت کارشناسان و فعالان مالی بر عملکرد زیرمجموعه های خود را آغاز کند.

خاندوزی گفت: بر اساس وعده ای که در چهاردهم شهریور داده بودیم کوشش کردیم به سرعت و پیش از موعد مقرر صورت های مالی آن دسته از شرکت های دولتی زیر مجموعه وزارت اقتصاد را که آماده شده بود در سایت کدال بارگذاری کنیم.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: هم اکنون و با مراجعه به سایت کدال، می توان صورت های مالی بیمه ایران، بانک ملی، بیمه مرکزی، صندوق تامین خسارات بدنی، سازمان حسابرسی و دیگر شرکت ها را مشاهده کرد.

خاندوزی به خبرگزاری صداوسیما گفت: در هفته های آینده با نهایی شدن صورت های مالی سایر شرکت ها به تدریج این لیست افزایش پیدا خواهد نمود تا بدین وسیله در دولت سیزدهم با افزایش نظارت های عمومی شاهد بهبود عملکرد شرکت های دولتی باشیم.

دستور رئیس جمهور به وزارتخانه های اقتصاد و کار برای تدوین برنامه پوشش جاماندگان سهام عدالت

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی، با اشاره به برنامه دولت سیزدهم برای حل مشکل جاماندگان سهام عدالت گفت: رئیس جمهور از وزارتخانه های امور اقتصاد و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواسته اند تا برنامه ای برای پوشش جاماندگان سهام عدالت آماده نمایند و در این راستا ما در حال برنامه ریزی هستیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه کمیسیون مالی مجلس هم در پی طرحی در خصوص ارائه سهام به جاماندگان سهام عدالت است، آیا دولت از این طرح استفاده خواهد نمود، اظهار کرد: اگر احتیاج به اخذ اختیارات قانونی در این مورد وجود داشته باشد، حتما از مجلس یاری می گیریم.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه برنامه این وزارتخانه برای جبران کسری بودجه در امسال چیست؟ اعلام کرد: بزودی برنامه مشترک وزارت اقتصاد و امور دارایی و سازمان برنامه و بودجه در خصوص کسری بودجه امسال اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصادکلان وبلاگ بهسایا بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "صورت های اقتصادی در کدال بارگذاری شد ، برنامه دولت برای جبران کسری بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صورت های اقتصادی در کدال بارگذاری شد ، برنامه دولت برای جبران کسری بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید