حضور لالوویچ در وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی، پیشنهاد ایران برای تعویق مسابقات جهانی

به گزارش وبلاگ بهسایا، وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی با حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار گردید.

حضور لالوویچ در وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی، پیشنهاد ایران برای تعویق مسابقات جهانی

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ بهسایا از روابط عمومی فدراسیون کشتی، وبینار (ویدیو کنفرانس اینترنتی) کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بعد از ظهر امروز (به وقت ایران) با حضور نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی، علی اکبر دودانگه نماینده فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، میخائیل مامیاشویلی نایب رئیس اتحادیه جهانی کشتی و رئیس فدراسیون کشتی روسیه، ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا، دانیل ایگالی قهرمان المپیک و جهان و سایر اعضاء برگزار گردید.

در این وبینار که بیشتر مباحث مطرح شده در آن در حد پیشنهاد بود، ابتدا در خصوص برگزاری مسابقات نوجوانان در سطح قاره ای و جهانی گفتگو شد که همه اعضاء با توجه به زمان از دست رفته و همچنین حفظ سلامتی ورزشکاران درخواست بر لغو این مسابقات داشتند.

در ادامه در خصوص برگزاری مسابقات جوانان گفت و گو شد که بیشتر نظر اعضاء بر این بود که با توجه به اهمیت این رده سنی و اینکه از آینده های کشتی هستند، مسابقات برگزار گردد.

بیشترین چالش در این جلسه در خصوص برگزاری مسابقات جهانی در سال 2020 و در مهرماه امسال بود که نماینده روسیه موافق برگزاری این رقابت ها بود و نمایندگان ایران و آمریکا با توجه به اینکه درگیر ویروس کرونا هستند و تمامی باشگاه ها بسته است، مخالف برگزاری این مسابقات بودند.

علی اکبر دودانگه به عنوان نماینده فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر باشگاه های ما تعطیل هستند و هنوز تعیین نیست که چه زمانی فعالیت های کشتی در ایران شروع خواهد شد و در صورتی که حتی این اجازه نیز صادر گردد، کشتی گیران ما زمان کافی برای آماده سازی و تمرین ندارند، ما فرصت نداریم که رقابت های انتخابی را انجام و اردوهای خود را برگزار کنیم. در ادامه بندر نماینده کشتی آمریکا نیز با نماینده کشورمان هم نظر بود و بحث در این مورد به نتیجه نرسید.

در ادامه نماینده فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد داد تا مسابقات جهانی در سال 2021 و چهار ماه بعد از بازی های المپیک برگزار گردد.

دودانگه که به عنوان نماینده رسمی فدراسیون کشتی ایران در این جلسه حضور داشت با اشاره به اینکه سلامتی کشتی گیران مهم ترین اولویت ما است، گفت: هنوز ستاد ملی مقابله با کرونا در دولت ما اجازه بازگشایی باشگاه ها و فعالیت کشتی را نداده و ما تابع سیاست های آن ها هستیم و اگر این اجازه هم صادر شد، ما نمی توانیم که با فشار به کشتی گیران باعث ضرب خوردگی و مصدومیت آنها بشویم.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد در سال 2020 رقابت های جهانی داشته باشیم تکلیف سهمیه این مسابقات و همچنین سهمیه های المپیک که به نفرات برتر رقابت های جهانی سال 2019 داده اید ،چگونه خواهد بود.

دودانگه در این جلسه به طور کامل از مواضع کشتی ایران دفاع کرد تا در این برهه حساس، کشورهای دیگر بر تصمیم گیری اتحادیه جهانی کشتی در حالی که شرایط ایران به دلیل ویروس کرونا به حالت عادی بازنگشته است، تأثیرگذار نباشند.

در انتها این جلسه چند ساعته با توجه به اینکه نظرات سه قطب برتر کشتی جهان (ایران، روسیه، آمریکا) با هم همسو نبود، در تمامی موارد از جمله رقابت های رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان جمع بندی و تصمیم گیری نهایی به عمل نیامد و قرار شد در روزهای آینده، کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی بار دیگر در این رابطه تشکیل جلسه دهد.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حضور لالوویچ در وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی، پیشنهاد ایران برای تعویق مسابقات جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور لالوویچ در وبینار کمیته فنی اتحادیه جهانی کشتی، پیشنهاد ایران برای تعویق مسابقات جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید