ایسلند به دنبال رونق گردشگری در پساکرونا

به گزارش وبلاگ بهسایا، شاید دوران شیوع یک بیماری عالم گیر، بهترین زمان برای جذب توریست نباشد، اما ایسلند بر این باور است که در این روزهای کرونایی حرف های زیادی برای گفتن در زمینه توریستی دارد.

ایسلند به دنبال رونق گردشگری در پساکرونا

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از یورونیوز، موارد ابتلای بسیار پایین به کووید 19، مناظر وسیع و فراوان و تراکم جمعیتی پایین از جمله ادعاهایی هستند که وزیر گردشگری ایسلند برای جذب گردشگران به این کشور عنوان کرده است.

اوردیس کولبرون گیلفادوتیز وزیر گردشگری، صنعت و نوآوری ایسلند به خبرنگار یورونیوز گفت: در کشور من به راحتی می توانید گردش کنید، بدون اینکه مجبور باشید با دیگران ارتباط و برخورد نزدیک داشته باشید. به نظر من بعد از این هفته ها و ماه های سخت، سفر به ایسلند و قدم زدن در دل طبیعت زیبا همراه با حفظ فاصله گذاری اجتماعی می تواند بسیار لذتبخش باشد.

ایسلند حالا قصد دارد تا 15 ماه ژوئن درهای خود را به روی مسافران بین المللی باز کند تا صنعت گردشگری خود را که 9 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می دهد، احیا کند.

در ادامه گیلفادوتیز گفت: ما باید یاد بگیریم با کووید 19 زندگی کنیم. اقتصاد هم نیاز به این دارد که کشور ما به روی گردشگران باز باشد.

ایسلند تا به امروز بیش از 1800 مورد ابتلا به کووید 19 را ثبت کرده است و در این کشور تنها 10 نفر به خاطر کرونا جانشان را از دست داده اند. در ماه می تعداد مبتلایان جدید در ایسلند انگشت شمار بوده است.

آزمایش کرونا به محض ورود به کشور

دولت ایسلند می گوید پیروز شده است شیوع ویروس در ایسلند را به لطف استراتژی آزمایش تهاجمی، ردگیری تماس و قرنطینه تا حد زیادی کنترل کند. به گفته وزیر گردشگری این کشور، ایسلند حدود 350 هزار جمعیت دارد، اما بیش از یک ششم ساکنین این کشور (57 هزار نفر) آزمایش کرونا داده اند و 20 هزار نفر قرنطینه شده اند. ایسلندی ها قوانین فاصله گذاری اجتماعی را به خوبی رعایت کرده اند و مقامات نیازی به اعلام حکومت نظامی ندیده اند و هم ایسلندی ها و هم گردشگران باید خیالشان به لحاظ ایمنی در این کشور راحت باشد.

زمانی که ایسلند در ماه ژوئن به روی گردشگران باز شود، در صورتی که آزمایش کرونای آن ها به محض ورود به کشور منفی شود، نیازی نیست قرنطینه دو هفته ای را بگذرانند. روال آزمایش به این صورت خواهد بود که وقتی گردشگران به فرودگاه ریکجاویک می رسند، آزمایش کرونا می دهند و در حینی که منتظر جواب آزمایش هستند، یک برنامه ردگیری را دانلود می کنند و به سمت هتل یا محل اقامت خود می فرایند. چند ساعت بعد، نتیجه آزمایش در صورتی که منفی باشد به صورت اس ام اسی به آن ها داده می شود و در صورتی که مثبت باشد با تماس تلفنی به آن ها اعلام می شود.

به گفته وزیر گردشگری ایسلند، در صورتی که نتیجه آزمایش فردی مثبت شود، به کشور خودش بازگردانده نمی شود که دلایل بدیهی خودش را دارد. برای این افراد استراتژی های دیگری در نظر گرفته شده است که هنوز نیاز به بازبینی و بررسی های بیشتری دارد.

منبع: میراث آریا

به "ایسلند به دنبال رونق گردشگری در پساکرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایسلند به دنبال رونق گردشگری در پساکرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید