افزایش 40 درصدی قیمت بلیت قطار صحت دارد؟ ، گران شدن قیمت بلیت قطار در شهریور ماه

به گزارش وبلاگ بهسایا، رییس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته گفت: تا کنون افزایش قیمتی در نرخ بلیت قطار نداشته ایم و درخواست ما برای سال 1400 رد شده است اما در صورت موافقت از ابتدای شهریور ماه 20 درصد قیمت بلیت قطار که نیمه دوم سال گذشته قرار بود افزایش یابد، به نرخ ها اضافه خواهد شد.

افزایش 40 درصدی قیمت بلیت قطار صحت دارد؟ ، گران شدن قیمت بلیت قطار در شهریور ماه

محمد رجبی درباره انتشار خبرهایی مبنی بر افزایش 40 درصدی قیمت بلیت قطار اظهار کرد: این خبر به هیچ وجه صحت ندارد و در مرداد ماه هم قیمت بلیت قطار با همان نرخ سابق عرضه شده است. هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم.

وی مخالفت بعضی مسئولان را علت عدم افزایش 40 درصدی قیمت بلیت اظهار داشت و اضافه کرد: قرار بود درخواست ما برای افزایش 40 درصدی نرخ بلیت قطار در سال 1400 در شورای عالی هماهنگی ترابری آنالیز و تصویب گردد تا بتوانیم هزینه های خودمان را مدیریت کنیم اما با مخالفت هایی که صورت گرفت این موضوع از دستور کار خارج شد.

رییس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته با بیان اینکه تا خاتمه مرداد ماه سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی روی نرخ بلیت قطار نخواهیم داشت، ادامه داد: اگر بتوانیم و مصوبه آن را دریافت کنیم از ابتدای شهریور ماه 20 درصد قیمت بلیت قطار افزایش می یابد که مربوط به نیمه دوم سال گذشته است.

رجبی اظهار داشت: در سال گذشته مصوبه افزایش قیمت 40 درصدی قیمت بلیت قطار را در دو مرحله دریافت کردیم که 20 درصد آن در شهریور ماه سال گذشته افزایش یافت و قرار بود تا در شهریور ماه 20 درصد دیگر نرخ بلیت قطار را افزایش دهیم اما این اجازه به ما داده نشد و مسئولان اظهار داشتند که فعلا صبر کنیم. این مسئله سبب شده که تا کنون هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم.

وی گفت: اگر مخالفتی با این مسئله نگردد و بتوانیم مجوز آن را دریافت کنیم، قیمت بلیت قطار از ابتدای شهریور ماه سال جاری با یکسال تاخیر 20 درصد افزایش خواهد یافت.

نامه ای طی روزهای گذشته در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد وزارت راه و شهرسازی با افزایش قیمت 40 درصدی بلیت قطار موافقت نموده است اما به نظر می رسد این افزایش قیمت هنوز اعمال نشده و با مخالفت هایی رو به رو شده است.

منبع: گردشبان

به "افزایش 40 درصدی قیمت بلیت قطار صحت دارد؟ ، گران شدن قیمت بلیت قطار در شهریور ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 40 درصدی قیمت بلیت قطار صحت دارد؟ ، گران شدن قیمت بلیت قطار در شهریور ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید