از اصطلاحات رزرو هتل چه می دانید؟

به گزارش وبلاگ بهسایا، وقتی که قصد رزرو هتل را داشته باشید، با هزار نوع اصطلاح جور واجور روبه رو می شوید. اصطلاحاتی که بسیار عجیب هستند و شاید تا کنون به گوشتان نخورده باشد. گاهی هنگام رزرو هتل، یک اصطلاح را نمی دانید و وقتی که وارد اتاق می شوید، متوجه خواهید شد که در رزرو خود اشتباه نموده اید. طبیعتاً حق اعتراض هم از شما گرفته می گردد. چون خودتان بودید که چنین اتاقی را انتخاب نموده اید!

از اصطلاحات رزرو هتل چه می دانید؟

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از علی بابا، در هنگام سفر برای آن که دچار مشکل نشوید و سفرتان به خاطره بدی تبدیل نگردد، بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید تا اصطلاحات هتلی را بهتر بشناسید.

بوفه یا Buffet

اگر در رزرو هتل از علی بابا ، با عبارت بوفه روبه رو شوید، این موضوع نشان می دهد که هتل مدنظرتان، صبحانه را به صورت بوفه ارائه می دهد. اگر این موضوع در بخش رزرو هتل درج نشده باشد، نباید انتظار بوفه سلف سرویس از هتل داشته باشید.

دابل یا توئین روم

اگر قصد رزرو یک اتاق دو نفره را داشته باشید، با عبارت دابل یا توئین روم روبه رو خواهید شد. این موضوع نشان دهنده این موضوع است که در اتاق یک تخت دو نفره یا دو تخت یک نفره قرار داده اند. اگر می خواهید تا اتاق یک تخت دو نفره داشته باشد، باید اتاق های دابل را رزرو کنید. در غیر این صورت باید به سراغ اتاق های توئین بروید.

اکسترا گست یا نفر اضافی

هر اتاقی دارای ظرفیت خاصی است. یعنی اینطور نیست که شما یک اتاق را رزرو کنید و به تعداد جمعیتی که خودتان مد نظرتان هست، در آن اقامت کنید. این کار خلاف قانون است و ارتباطی به خدماتی که به ازای هر نفر دریافت می کنید ندارد. روی هر اتاق، تعداد نفر اضافی یا همان اسکترا گست نوشته شده است.

برای مثال وقتی که یک اتاق دابل با 1 نفر اضافی باشد، این یعنی در اتاق مجموعاً امکان اقامت سه نفر مهیا خواهد بود. البته نفر اضافی، باید هزینه ای جداگانه برای اقامت خود بپردازید. در نهایت یک کاناپه تخت خواب شو به اتاق اضافه می گردد تا فرد بتواند از آن استفاده کند. پس اگر اتاق ظرفیت اضافی نداشته باشد، حتی با پرداخت هزینه اضافی هم فردی بیشتر از تعداد ظرفیت اتاق نمی تواند در آن اقامت کند.

فول بورد و هف بورد

فول بورد و هف بورد جزو عبارت هایی هستند که معمولاً در رزرو هتل های خارجی بیشتر به چشمتان می خورد. وقتی که هتل فول بورد باشد، یعنی صبحانه، نهار و شامل به صورت رایگان در اختیار شما به تعداد مسافران قرار می گیرد. اگر هتل هف بورد باشد، علاوه بر صبحانه، فقط یکی از وعده های غذایی یعنی یا نهار یا شام به صورت رایگان برای مهمان سرو می گردد.

این موضوع معمولاً به انتخاب مسافر است که نهار یا شام را انتخاب کند. پس اگر در رزرو هتل از علی بابا با اختلاف قیمت روبه رو شدید و برایتان جای سؤال بود، حتماً به نوع بورد هتل دقت کنید.

آل و یو آل

آل و یو آل نوع پیشرفته فول بورد هستند. وقتی که قصد رزرو هتل را داشته باشید، در پی عبارت All و UAll باشید. All به معنای All Inclusiveاست. این یعنی تمامی خدمات تفریحی، رفاهی، خدماتی و ... به صورت کاملاً رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

منظور از Uall، همان عبارت Ultra Inclusive است. یعنی خدمات بسیار کاملتری در اختیار مسافران قرار می گیرد. برای مثال وقتی که یک هتل آل باشد، مسافران می توانند تا ساعت 12 شب فقط از میز غذاخوری بوفه، میز نوشیدنی، میز میوه و ... استفاده نمایند و از ساعت 12 شب الی 6 صبح که میز بوفه باز می گردد، باید هزینه چیزی را که دریافت می نمایند، بپردازند.

این در حالی است که اگر Uall داشته باشید، می توانید بدون محدودیت و به صورت 24 ساعته از خدمات هتل به صورت رایگان استفاده نمایید. پس این موضوع را نیز هنگام رزرو هتل از علی بابا مدنظر قرار دهید. اقامت به صورت Uall می تواند بسیار لذت بخش باشد.

تفاوت سوئیت و اتاق در هتل

وقتی که می خواهید اقدام به رزرو هتل کنید، حتماً متوجه انواع مختلف اتاق می شوید؛ اما بعضی انواع واحد اقامتی، اتاق نیستند. بلکه نام آن ها را سوئیت گذاشته اند. منظور از سوئیت، واحدهای اقامتی است که در وهله اول فضای بیشتری در مقایسه با اتاق ها دارند.

بعلاوه در یک سوئیت، بیشتر امکانات یک واحد آپارتمان مستقل در اختیار مسافر قرار می گیرد. برای مثال مسافر می تواند به تجهیزات محدود آشپزی هم در سوئیت دسترسی داشته باشد. بعضی انواع سوئیت هستند که فیستا سوئیت معروفیت دارند. این انواع سوئیت را معمولاً به تازه عروس دامادها ارائه می دهند.

واچر

خب منظور از واچر چیست؟ واچر در حقیقت یک برگه تأیید از رزرو شما محسوب می گردد. در واچر تمام اطلاعات رزرو شما درج می گردد. در این برگه می توانید نام مسافر/ مسافران، نوع اتاق، نوع خدمات، مدت اقامت، تاریخ ورود، تاریخ خروج، هزینه و تمامی موارد مرتبط با رزرو خود را مشاهده کنید. برگه واچر تاییدی بر رزرو شماست. پس بهتر است فایل دیجیتال یا کپی کاغذی آن را حتماً همراه داشته باشید.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از اصطلاحات رزرو هتل چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اصطلاحات رزرو هتل چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید