کمیسیون امنیت ملی: باید مذاکرات منجر به رفع تحریم ها شود

به گزارش وبلاگ بهسایا، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی دور نو مذاکرات هسته ای در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: باید مذاکرات منجر به رفع تحریم ها شود؛ به نحوی که انتفاع اقتصادی و فواید تجارت خارجی برای تجار کشور و اهالی اقتصاد فراهم شده و منفعت آن به مردم برسد.

کمیسیون امنیت ملی: باید مذاکرات منجر به رفع تحریم ها شود

به گزارش ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این جلسه با موضوع بررسی دور تازه مذاکرات هسته ای تشکیل شد؛ کنندگان نظرات خود را درباره نحوه ادامه پیگیری موضوع مذاکرات هسته ای ارائه کرده و گزارش هایی که به کمیسیون رسیده بود مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: مجلس در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها راهکارها و رویکردهای خود را در موضوع هسته ای ارائه کرده که در مواجهه با مذاکرات هسته ای نقشه راه است. بارزترین نمونه آن ماده 7 این قانون بوده که بر اساسش دولت موظف است گزارش رفع تحریم ها را به مجلس شورای اسلامی ارائه کند و نتیجه آن پس از بررسی در کمیسیون های امنیت ملی و انرژی با پیوستی به صحن علنی ارجاع می شود. کنندگان نیز در مورد اجرای این قانون و نحوه ادامه برنامه هسته ای کشور تصمیم گیری می کنند.

عموئی گفت که نگاه مجلس به موضوع بررسی مذاکرات هسته ای مبنی بر انتفاع اقتصادی مردم و رفع موانع تجارت خارجی است. مذاکرات باید منجر به رفع تحریم ها شود به نحوی که انتفاع اقتصادی و فواید تجارت خارجی برای تجار کشور و اهالی اقتصاد فراهم شده و منفعت آن به مردم برسد.

وی در پایان تاکید کرد که کنندگان مجلس گزارش دولت از متن در حال گفت و گو در مذاکرات وین را بررسی خواهد کرد و اگر به جمع بندی نهایی برسد، حتما در تعامل میان دولت و مجلس با رویکرد همدلانه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

منبع: فرارو

به "کمیسیون امنیت ملی: باید مذاکرات منجر به رفع تحریم ها شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیسیون امنیت ملی: باید مذاکرات منجر به رفع تحریم ها شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید