چه زمانی سفرهای تجاری از سر گرفته می شوند؟

به گزارش وبلاگ بهسایا، مسافران پیش بینی می کنند که طی سه ماه آینده سفرهای تجاری خود را از سر بگیرند

با توجه به تاثیری که اخیرا ویروس کرونا بر روی صنعت سفر و گردشگری داشته است، طبق آخرین نظرسنجی موسسه جهانی کسب و کار سفر (GBTA) مسافران تجاری پیش بینی کرده اند که شرکت های جهانی می توانند طی دو الی سه ماه آینده سفرهای تجاری خود را را از سر بگیرند.

چه زمانی سفرهای تجاری از سر گرفته می شوند؟

طبق نظرسنجی موسسه جهانی کسب و کار سفر، 32 درصد از 1000 عضو شرکت کننده در نظرسنجی معتقدند، کارمندانی که سفرهای کاری آن ها به مناطقی که به دلیل شیوع کرونا کنسل و یا به حالت تعلیق درآمده بود طی دو ماه آینده سفرهای خود را از سر خواهند گرفت، در حالیکه 19 درصد بر این باور هستند که این اتفاق طی سه ماه آینده خواهد افتاد. 16 درصد نیز از زمان شروع مجدد سفرها مطمئن نیستند.

در این میان، 28 درصد نیز بر این باور هستند که برای اینکه همه چیز به روال عادی خود برشود بیش از یکسال زمان نیاز است.

آمارهای GBTA حاکی از آن است که 98 درصد کسانی که از آن ها نظرسنجی به عمل آمده، گفته اند که با توجه به اتفاقات اخیر، تمامی تجارت های بین المللی خود را کنسل کرده و یا به حالت تعلیق درآورده اند و 92 درصد نیز این عملکرد را برای سفرهای داخلی داشته اند. به طور میانگین، خریداران سفرهای تجاری تخمین می زنند که کمپانی های آن ها 92 درصد از سفرهایی که در ماه مارچ و اپریل 2020 رزرو شده اند را کنسل کرده اند.

اما کسانی که به صورت مداوم برای امور تجاری و کاری خود در حال سفر هستند خواهان این هستند که دوباره سفرها از سرگرفته شوند، و طبق پیش بینی ها حدود 33 درصد و یا بیشتر از افراد می خواهند که بعد از اپیدمی سفرهای خود را شروع کنند، و تنها 13 درصد تمایلی به انجام این کار ندارند.

وقتی از خریداران سفر در مورد جایگزینی اینترنت و ابزار دیجیتال به جای مراجعه حضوری به شرکت های گردشگری سوال می شود،، 83 درصد از خریداران پاسخ می دهند که پرسنل شرکت ها غالبا از پلت فرم های مجازی برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می کنند و 11 درصد نیز در پاسخ به این سوال بیان می دارند که با توجه به رعایت فاصله اجتماعی فقط گاهی از دنیای دیجیتال برای این منظور استفاده می کنند.

تاتیر ویروس کرونا بر تامین کنندگان و شرکت های مدیریت صنعت سفر و جهانگردی نیز بر کسی پوشیده نیست. آمار نظرسنجی بر روی 96 درصد از شرکت های گردشگری که در رابطه با شیوع ویروس کرونا از آن ها نظرسنجی به عمل آمده نیز در نوع خود قابل توجه است. دو سوم از شرکت های مدیریت گردشگری گفته اند که در اثر شیوع ویروس کرونا، 69 درصد از پرسنل خدمات گردشگری کار خود را از دست داده اند، 66 درصد به مرخصی رفته اند و دستمزد 66 درصد از پرسنل نیز کاهش یافته است.

هنگامیکه شرایطی که ویروس Covid-19 برای صنعت گردشگری به وجود آورده را با سایر تهدیدات اخیر بر روی این صنعت مقایسه می کنیم، 95 درصد از پاسخ دهندگان با بیش از 20 سال تجربه معتقدند که تاثیرات و خسارات اقتصادی این ویروس بر صنعت گردشگری مخرب تر از حمله تروریستی 11 سپتامبر ایالات متحده خواهد بود، در حالیکه 85 درصد نیز معتقدند که این خسارت بیش از خسارات ناشی از بحران های اقتصادی در خلال سال های 2008 تا 2009 خواهد بود.

مدیر ارشد عملیاتی و مدیر اجرایی GBTA اسکات سولومبرینو (Scott Solombrino) گفت: با شیوع ویروس کرونا و تاثیرات ناشی از قرنطیه و سایر محدودیت هایی که بر بسکمک از کشورها اعمال شده است، جای تعجب نیست که صنعت گردشگری دستخوش تغییر و نابسامانی شود. تلفات ناشی از ویروس کرونا بر روی سلامت و بهداشت عمومی و همچنین اقتصاد جهانی سخن به گزاف نیست. تلاش ها و اقدامات دولت و همچنین کمک های اقتصادی که در جهت سرو سامان دادن به این بحران و تثبیت شرایط اقتصادی جهانی اجرا شده تحسین برانگیز است. تحقیقات حاکی از آن است که مسافران خواهان بازگشت به سفر هستند، که این امر خبری خوب و نشانه ای مثبت برای آینده صنعت گردشگری است. به محض اینکه اپیدمی با موفقیت نبرد مقابله با ویروس کرونا را پشت سر بگذارد، صنعت گردشگری می تواند دوباره به شرایط اقتصادی مطلوبی که از اقتصاد جهانی ناشی می شود، برشود.

با توجه به آنچه ذکر شد، 62 درصد از اعضای GBTA انتظار دارند که ویروس کرونا نحوه عملکرد کسب و کار آن ها را در آینده تغییر دهد.

منبع: فلای تودی

به "چه زمانی سفرهای تجاری از سر گرفته می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی سفرهای تجاری از سر گرفته می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید