هشدار درباره کودتای خزنده در سودان

به گزارش وبلاگ بهسایا، ائتلاف اعلامیه آزادی و تغییر سودان در بیانیه ای ضمن تأکید بر حمایت خود از نخست وزیر این کشور، درباره کودتای خزنده هشدار داد.

هشدار درباره کودتای خزنده در سودان

به گزارش وبلاگ بهسایا، یاسر عرمان عضو ارشد ائتلاف اعلامیه آزادی و تغییر که اعتراضات علیه عمر البشیر رئیس جمهور سابق را در سال 2019 آغاز کرد، گفت: ما مجددا اعتماد خود به دولت و نخست وزیر را اعلام می کنیم.

وی اضافه کرد: بحران کنونی در قالب کودتای خزنده ایجاد شده است، در شرایطی که معترضان بندر اصلی پورت سودان در شرق کشور را برای حدود یک ماه بسته اند و صدها معترض دیگر از یک هفته پیش تحصن خود را در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری آغاز کرده و خواستار تشکیل دولت نظامی هستند.

عضو ارشد ائتلاف فراگیر اعلامیه آزادی و تغییر (متشکل از نیروهای غیرنظامی) روز شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی که تظاهرات کنندگان حامی ارتش سودان سعی در متوقف کردن این کنفرانس را داشتند، اضافه کرد: تظاهرات کنندگان روز شنبه (حامیان ارتش) بازماندگان رژیم عمر البشیر هستند.

صدها تظاهرکننده روز شنبه با آتش زدن لاستیک ها مقابل ساختمان خبرگزاری دولتی سودان (SUNA) که میزبان کنفرانس مطبوعاتی بود، باعث به تعویق افتادن این کنفرانس به مدت دو ساعت شدند.

روز شنبه عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان موافقت خود با تغییر کابینه یا تغییر اعضای دولت انتقالی را رد کرد، این در حالی است که شایعات در این باره طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

این درگیری ها همزمان با سفر امروز جفری فلتمن فرستاده ویژه دولت آمریکا به شاخ آفریقا، به شهر خارطوم صورت گرفت. فلتمن در سفرش به خارطوم با عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان و عبدالفتاح البرهان رئیس شورای حاکمیت انتقالی سودان دیدار و گفت وگو کرد.

فلتمن در این دیدار بر حمایت ایالات متحده از گذار دموکراتیک و مدنی مطابق با درخواست های اعلام شده مردم سودان تأکید کرد و از همه طرف ها خواست تا تعهد خود برای همکاری مشترک جهت اجرای بیانیه قانون اساسی و توافق صلح جوبا را تجدید کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار درباره کودتای خزنده در سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره کودتای خزنده در سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید