قیمت نفت آمریکا کاهش یافت

به گزارش وبلاگ بهسایا، قیمت نفت آمریکا در معاملات روز دوشنبه در پی لغو هزاران پرواز ایرلاین های آمریکایی در طول تعطیلات کریسمس به علت افزایش موارد ابتلا به واریانت اُمیکرون، کاهش یافت.

قیمت نفت آمریکا کاهش یافت

به گزارش وبلاگ بهسایا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 63 سنت معادل 0.9 درصد کاهش یافت و به 73 دلار و 16 سنت در هر بشکه رسید. این قرارداد روز آدینه به علت تعطیلی بازارهای آمریکا برای تعطیلات کریسمس، معامله نداشت.

بهای معاملات نفت برنت با 20 سنت معادل 0.3 درصد افزایش، به 76 دلار و 34 سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز آدینه با 0.92 درصد کاهش بسته شده بود.

هر دو شاخص هفته گذشته تحت تاثیر آمار اولیه که نشان داد واریانت اُمیکرون ممکن است شدت بیماری زایی ملایم تری ایجاد کند، سه تا چهار درصد رشد کردند.

در سه روز گذشته هزاران مسافر که در تعطیلات در سفر بودند، پس از اقدام ایرلاین های آمریکایی در لغو پروازها به علت کمبود کارکنان مربوط به کووید سرگردان شدند.

جفری هالی، تحلیلگر شرکت OANDA در این باره گفت: سفرهای کمتر معادل فعالیت مالی کمتر در آمریکا بوده و با قیمت پایین تر وست تگزاس اینترمدیت برابر است.

ناظران بازار اظهار کردند: بازارهای نفت به طول کلی نسبت به تقاضای کوتاه مدت محتاط مانده اند.

لئونا لیو، تحلیلگر شرکت دیلی فارکس در سنگاپور اظهار کرد: اگر چه سرعت شیوع واریانت اُمیکرون سریعتر از واریانتهای دیگر است اما خبر آرامش بخش این است که بیشتر افراد مبتلا به واریانت اُمیکرون عوارض ملایم تری حداقل تا به امروز نشان داده اند. قیمت های نفت تحت تاثیر نگرانی های مرتبط با شیوع اُمیکرون قرار گرفتند اما اگر معلوم گردد این واریانت ملایم تر است، فشار نزولی بر قیمت ها ممکن است کمتر گردد.

در اروپا قیمت گاز هفته گذشته به علت کمبود عرضه به رکورد بالای جدیدی صعود کرد و از قیمت نفت برنت پشتیبانی کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز آدینه اظهار کرد: اتحادیه اروپا تنها می تواند خودش را بابت قیمت بالای گاز سرزنش کند و اعلام نمود که برخی از اعضای این بلوک گاز مقرون به صرفه روسیه را به قیمت بسیار بالاتری در داخل اتحادیه اروپا می فروشند.

سرمایه گذاران نفت اکنون به نشست روز چهارم ژانویه اوپک پلاس چشم دوخته اند. اوپک پلاس برای تصمیم گیری درباره افزایش فراوری نفت به مقدار 400 هزار بشکه در روز در فوریه ملاقات می نماید.

بر اساس گزارش رویترز، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه روز آدینه گفت: روسیه معتقد است قیمت های نفت بعید است سال آینده تغییر چشمگیری پیدا کند زیرا تقاضا نزدیک به سرانجام سال 2022 به سطح پیش از شیوع پاندمی بهبود پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قیمت نفت آمریکا کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نفت آمریکا کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید