ساخت جزیره و اسکله گردشگری در مازندران

به گزارش وبلاگ بهسایا، به منظور رونق گردشگری، ساخت جزیزه و اسکله گردشگری برای توسعه گردشگری بین شهری در دریای مازندران پیگیری می گردد.

ساخت جزیره و اسکله گردشگری در مازندران

سیاوش رضوانی مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در خصوص اهمیت جهانگردی دریایی و اینکه طی این سال ها اقدامات جدی در مازندران حوزه دریای خزر صورت نگرفته است، گفت:

جهانگردی در دریای خزر از موضوعات بسیار مهمی است که مغفول مانده است و نیازمند اقدامات جدی تر همراه با برنامه ریزی مدون است.

وی اضافه نمود اینکه تنها در تعطیلات و فصل گرما تنها استفاده از چند پلاژ جهانگردی معرفی گردد، به معنای توسعه جهانگردی نیست، زیرا این امر خواه ناخواه اتفاق می افتد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران با تاکید بر توسعه جهانگردی در دریای خزر، گفت که از زمانی که به این سمت در مازندران منصوب شدم موضوعات مهمی را در حوزه دریای خزر از جمله جهانگردی دریایی در حال پیگیری هستم.

رضوانی با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در این حوزه، اعلام کرد:

در دریای خزر در حوزه مازندران تعدادی از سرمایه گذاران در ساحل در حال ایجاد هتل های بزرگ هستند که درخواست ایجاد جایگاه و اسکله مخصوص جهانگردی را در دریا به اداره کل داده اند که مورد حمایت قرار می گیرند.

وی ادامه داد که هر شخصی که بخواهد جهانگرد و گردشگر را به وسیله دریا وارد استان کند، در طول چند روز گردش دریایی خود نیازمند مکان مناسب جهت اقامت در ساحل برای چند ساعت و تا یک شبانه روز است و تنها در این خلاصه نمی گردد که گردشگر در داخل دریا سفر کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران توضیح داد که جهانگردی در دریای خزر در این نیست که کسی وارد کشتی و یا شناور تفریحی گردد و نقطه ای دیگر پیاده گردد بلکه باید از ساحل رامسر تا گمیشان چند جایگاه و ایستگاه مجهز به اسکله همراه با هتل و استراحتگاه باشد تا موجب ماندگاری جهانگرد گردد.

وی با تاکید بر ارتقای جهانگردی دریایی، اعلام کرد که ایجاد دریانوردی بین شهری و تقویت آن از رامسر تا گمیشان جزو برنامه های کاری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران است که باید به وسیله بخش خصوصی اقدام گردد.

این مسئول اضافه نمود که ایجاد و ساخت جزیره ای در سواحل مازندران جزو برنامه ها است تا شناوری که از رامسر حرکت می نماید در طول راستا خود در چند نقطه و هتل بتواند توقف کند تا یک تور یک هفته ای خوب را داشته باشد که این امر به وسیله بخش خصوصی در حال پیگیری است.

رضوانی اضافه نمود که هر گونه ساخت و ساز در دریا باید با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی به بخش صورت گیرد و این امر طبق بند 3 قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال 48 اجرایی شده است و همچنان ادامه دارد.

وی اعلام کرد که سرمایه گذارانی که قصد ایجاد هتل در ساحل و جایگاه و اسکله دردریا را دارند باید در ابتدا از سازمان بنادر و سپس از محیط زیست و منابع طبیعی مجوز بگیرند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "ساخت جزیره و اسکله گردشگری در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت جزیره و اسکله گردشگری در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید