توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران در شیراز، عکس

به گزارش وبلاگ بهسایا، مسجد صورتی یا نصیرالملک ایران در فهرست مکان های مقدس نشریه پرتیراژ گردشگری آمریکا نهاده شد.

توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران در شیراز، عکس

ایسنا: Condé Nast چاپ نیویورک که یکی از پرتیراژترین نشریات گردشگری دنیا به شمار می آید، در روزگاری که بسیاری از مرزها به روی گردشگران بسته شده، فهرستی از 19 مکان مقدس دنیا شامل کلیساها، تپه ها و معابد باستانی را منتشر نموده که مسجد صورتی یا نصیرالملک شیراز، تصویر برگزیده این فهرست است.

مسجد نصیرالملک که بیشتر گردشگران خارجی آن را با عنوان مسجد صورتی می شناسند، پنجمین مکان مقدس پیشنهادشده به ماجراجویان و تجربه گرایان سفرهای معنوی در گزارش این مجله گردشگری پرطرفدار در آمریکا است.

این مسجد در شهر شیراز (نیمه جنوبی ایران) واقع شده که شهرت آن به خاطر رنگ های خیره کننده کاشی ها و ترکیب منحصربه فرد شیشه های رنگی و کاشی های معرق است. مسجد در سال 1888 میلادی به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک، در دوره قاجار ساخته شده است. طراحی مسجد به گونه ای است که از نور صبح بهره برده و فیلترهای شیشه ای پنجره ها اثر رنگین کمان به این نور می بخشد و نقش و رنگ کاشی ها، فرش ها و چلچراغ ها را برجسته می نماید. این مجله پیشنهاد نموده اگر زمانی قادر به دیدن این مسجد بودید حتما صبح زود به آن جا بروید تا بهترین منظره را داشته باشید.

منبع: توریسم آنلاین

به "توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران در شیراز، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه مجله آمریکایی به دیدن مسجد صورتی ایران در شیراز، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید