ترامپ دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده اما از 2024 حرف نمی زند

به گزارش وبلاگ بهسایا، رئیس جمهوری سابق آمریکا در اولین مصاحبه با رسانه های دست راستی بار دیگر ادعاهایی را مبنی بر وقوع تقلب انتخاباتی مطرح نمود و به بایدن تاخت. او گفت دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده اما صحبتی درباره شرکت در انتخابات 2024 نداشت.

ترامپ دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده اما از 2024 حرف نمی زند

به گزارش وبلاگ بهسایا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا شامگاه چهارشنبه با سه شبکه تلویزیونی جناح راستگرا شامل نیوزمکس، وان امریکن نیوز نتورک و فاکس نیوز مصاحبه داشت. او صحبت هایش را با نیوزمکس شروع کرد و میزبان آن گرگ کلی بارها ترامپ را تحت فشار گذاشت که بگوید آیا برای ریاست جمهوری 2024 نامزد میگردد یا خیر.

ترامپ پاسخ داد: صحبت درباره 2024 بسیار زود است.

او پس از آنکه بارها مورد سوال نهاده شد که نظرش را درباره نامزدی دوباره برای کاخ سفید بگوید، گفت: الان نمیخواهم بگویم.

ترامپ که از زمان تجمع اعتراضی شش ژانویه در واشنگتن دی.سی در انظار عمومی دیده نشده بود، همچنین به گردهمایی چند صد تن از حامیانش در روز دوشنبه به عنوان مدرکی از قدرت کل جنبش مگا با مفهوم با عظمت ساختن دوباره آمریکا اشاره نمود.

این مصاحبه ها ظاهرا درباره راش لیمبو، مجری گفت وگوهای رادیویی محافظه کار بود که چهارشنبه درگذشت. ترامپ همچنین عصر چهارشنبه با فاکس نیوز تماس گرفت تا مرگ او را تسلیت بگوید. راش لیمبو از حامیان ترامپ بود و در کمپین ریاست جمهوری 2016 بارها در کنار او ظاهر شده بود. ترامپ در فوریه 2020 در جریان نطق سالانه مدال آزادی ریاست جمهوری را به لیمبو داده بود.

ترامپ در گفت وگو با نیوزمکس بارها لیمبو را به عنوان استعداد رادیویی بی رقیب ستود اما از این مکالمه بیست دقیقه ای خود همچنین برای انتقاد از دو حزب سیاسی و بیان چندین ادعاهای نادرست درباره شکست سال گذشته خود در انتخابات ریاست جمهوری مقابل جو بایدن استفاده کرد.

این رئیس جمهوری سابق آمریکا به طور همزمان در مصاحبه با وان امریکن نیوز نتورک (OANN) گفت راش لیمبو هم معتقد بود این کمپین از ترامپ به سرقت رفته است. ترامپ عصر چهارشنبه خود را با مصاحبه با فاکس نیوز به انتها رساند.

هفته گذشته بایدن از ترامپ بابت ارائه اطلاعات غلط در خصوص شرایط تامین واکسن کووید-19 برای این کشور انتقاد کرد. ترامپ در نیوزمکس گفت بایدن طوری وانمود میکند که انگار هیچ واکسنی نیست و از مدیریت خودش در توزیع واکسن ها دفاع کرد.

ترامپ درباره جو بایدن، رئیس جمهوری جدید آمریکا گفت: ما میلیون ها تزریق و میلیون ها دوز داشتیم، بنابراین او یا حقیقت را نمیگوید یا اینکه به لحاظ روانی مشکل دارد.

کاخ سفید در رابطه با این صحبت های ترامپ اظهارنظری نداشته است. دولت بایدن گفته است تعداد دوزهایی که هر هفته به ایالت ها ارسال می گردد، از بیستم ژانویه 57 درصد رشد داشته است.

دونالد ترامپ همچنین ادعاهای نادرست خودش درباره انتخابات نوامبر را در نیوزمکس تکرار کرد. او در رابطه با انتخابات 2020 گفت: واقعا اتفاقات بد و متقلبانه ای رخ داد. مایه شرم است. انگار که یک کشور دنیا سوم انتخابات برگزار نموده باشد.

مصاحبه ترامپ با نیوزمکس به صورت زنده پخش نشد. کریس رودی، مدیر اجرایی نیوزمکس به این سوالات پاسخ نداد که آیا این گفت وگو از قبل ضبط شده بود که به ترامپ اجازه داده نگردد ادعاهای نادرست درباره شرکت های نرم افزاری خاص داشته باشد یا خیر. گرگ کلی، مجری ای که با این رئیس جمهوری سابق مصاحبه کرد هم به این نکته که آیا ترامپ صحبت های دیگری در راستای زیر سوال بردن این انتخابات داشته است، اشاره ای نکرد.

در نیوزمکس، ترامپ با اشاره به کم رنگ شدن حضور رسانه ای خود، گفت موارد بسیاری را مورد آنالیز قرار می دهد از جمله پیوستن به سایت های مختلف یا راه اندازی رسانه ای برای خودش. ترامپ گفت: ما در حال رایزنی با تعدادی از افراد هستیم و همچنین گزینه راه اندازی سایت خودمان هم در میان است. این خیلی خسته نماینده شده است. ما نمی خواهیم به توییتر بازگردیم.

گرگ کلی چهارشنبه از ترامپ پرسید که آیا علاقه ای دارد که جا پای راش لیمبو به عنوان مجری رادیویی بگذارد یا خیر. ترامپ گفت این ایده ای است که مدام به ذهن می آید اما تاکید نمود که جای شخصی مثل لیمبو را دریافت، سخت است.

ترامپ درباره راش لیمبو گفت: خیلی ها به این اشاره نموده اند اما نه، این چیزی نیست که درباره آن فکر نموده باشم. جای شخصی مثل او را دریافت، خیلی سخت است. او جایگزین ناپذیر است.

دونالد ترامپ همچنین در پاسخ به این سوال گرگ کلی که آیا دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده است، گفت: بله. همه چیز عالی اتفاق می افتاد... این خیلی بد است.

رئیس جمهوری سابق آمریکا همچنان با بیان ادعاهای نادرست مبنی بر اینکه او برنده حقیقی انتخابات 2020 بود، به شبکه فاکس نیوز گفت: فکر می کنم ما با رای قابل توجهی برنده شدیم.

ترامپ همچنین بر حمایت چشمگیری که در میان رای دهندگان جمهوریخواه دارد و حتی در دوران برگزاری محاکمه استیضاح دست نخورده باقی ماند، اشاره نمود و حتی به شوخی گفت که میزبان محبوبیت او در نظرسنجی ها طی این فرایند هم رشد داشت. او گفت: من تنها کسی هستم که استیضاح شدم و آمارها بالا رفت. منظورم این است که باید این را درک کرد.

رهبر سابق کاخ سفید به وضوح گفت که قصد دارد عضو کلیدی در سیاست جمهوریخواهان باقی بماند و در ادامه حملاتی را دوباره نثار میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواهان در سنا کرد. او گفت: جمهوریخواهان خیلی نرم برخورد می نمایند. آنها درست مثل میچ هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده اما از 2024 حرف نمی زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ دلش برای ریاست جمهوری تنگ شده اما از 2024 حرف نمی زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید