تاکید قالیباف بر رویکرد فرصت محوری به جای تهدید انگاری در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ بهسایا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

تاکید قالیباف بر رویکرد فرصت محوری به جای تهدید انگاری در فضای مجازی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بهسایا، بابک نگاهداری رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از دیدار محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونانش با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت های دولت الکترونیک و فضای مجازی جهت حل مسائل و مسائل مردم به ویژه در زمینه تقویت اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات بر بستر فناوری های نوین را از مهم ترین محور های مورد تأکید ریاست محترم مجلس در این دیدار برشمردند.

نگاهداری اضافه کرد: لزوم توجه بیشتر به ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی به ویژه با رویکرد ایجابی و فرصت محوری، ایجاد زیر ساخت ها و نهضت تولید محتوا، کاهش رویکرد های سلبی و تهدید محوری افراطی و غیر منطقی در تصمیم گیری ها و قانونگذاری های این عرصه از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.

رئیس حوزه ریاست مجلس شرح داد: ظهور فناوری موضوع حکمرانی را دچار تحول جدی کرده است و مفهوم فرصت و تهدید دچار دگرگونی جدی شده است. دیگر به مفهوم قبلی تهدید مطرح نیست و آنچه هست فرصت ها هستند که به دو نوع با ریسک و بدون ریسک تقسیم می شوند و تحول در حوزه فرصت های با ریسک امکان پذیر است.

نگاهداری عنوان داشت که: حاکمیت جامعه محوری در حکمرانی و تصمیم گیری های مدیریتی حوزه های مختلف اداره کشور به ویژه در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر محور های مورد تأکید ریاست محترم مجلس در این دیدار بود و همچنین بر لزوم تعریف چارچوب های تعیین و قوانین و مقررات لازم برای حضور موثر و سالم در فضای مجازی اشاره گشت و برآمادگی مجلس شورای اسلامی برای بررسی و تصویب طرح ها و لوایح پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نمایندگان محترم مجلس در این حوزه تأکید شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تاکید قالیباف بر رویکرد فرصت محوری به جای تهدید انگاری در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید قالیباف بر رویکرد فرصت محوری به جای تهدید انگاری در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید