الشباب در سومالی حتی بیشتر از دولت عایدی دارد

به گزارش وبلاگ بهسایا، گزارشی منتشر شده حاکی از آن است که گروه شبه نظامی الشباب مستقر در سومالی، با استفاده از ارعاب و خشونت، به اندازه دولت این کشور درآمد کسب می نماید.

الشباب در سومالی حتی بیشتر از دولت عایدی دارد

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از بی بی سی نیوز، مؤسسه هیرال گفت که این شبه نظامیان به طور ماهانه حداقل 15 میلیون دلار گردآوری می نمایند که بیش از نیمی از این مقدار، از موگادیشو، پایتخت به دست می آید.

بعضی کسب و کارها هم به تروریست ها و هم دولت شناخته شده بین المللی، پرداختی دارند.

الشباب بیش از یک دهه است که با دولت سواقتصادی مبارزه می نماید.

این گروه بخش های زیادی از سواقتصادی جنوبی و مرکزی را کنترل می نماید، اما قادر بوده نفوذ خود را به مناطق تحت کنترل دولت که در موگادیشو مستقر هستند هم گسترش دهد.

این گزارش شیوه ای را که الشباب از مردم روستایی پول می ستاند را بی رحمانه توصیف نموده است.

بنا بر این گزارش، ترس و تهدید واقعی زندگی آن ها، تنها انگیزه ای است که اقتصادیات دهندگان به الشباب را به انجام این کار سوق می دهد.

بنا بر گزارش مؤسسه هیرال، برخلاف دولت سواقتصادی، الشباب همزمان با افزایش سالانه مقدار پولی که گردآوری می نماید، دارای مازاد اقتصادی عمده ای است، در حالی که هزینه های عملیاتی آن نیز ثابت می ماند.

بنا بر این گزارش که مبتنی بر مصاحبه با اعضای الشباب است، تمام شرکت های مهم در سواقتصادی به تروریست ها، هم در شکل پرداختی ماهانه و هم زکات، 2.5 درصد از سود سالیانه خود، پول می دهند.

کسبه در مناطق تحت کنترل دولت، شکایت دارند که باید هم به تروریست ها و هم به دولت پول بپردازند.

بنا بر این گزارش تروریست ها به همان اندازه که بر واردات نظارت دارند، بر بخش در حال توسعه املاک و مستغلات نیز ناظر هستند.

پرداخت اقتصادیات به الشباب، یک کار داوطلبانه نیست و کسانی که از این کار امتناع نمایند، یا کشته می شوند یا ناچارند کسب و کار خود را تعطیل نمایند یا از کشور فرار نمایند.

بعضی این حس را دارند که پرداخت پول به الشباب ارزشش را دارد، چرا که در عوض خدماتی دریافت می نمایند. شبه نظامیان برخلاف دولت، قادر به تأمین درجه ای از امنیت هستند.

مؤسسه هیرال می گوید تنها راه متوقف کردن شبه نظامیان در افزایش درآمد از این راه، بهبود شرایط امنیتی است، تا اعضای جامعه کسب و کار و دیگران بتوانند بدون دخالت الشباب فعالیت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "الشباب در سومالی حتی بیشتر از دولت عایدی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الشباب در سومالی حتی بیشتر از دولت عایدی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید