اعطای تسهیلات کم بهره به محصولات فناورانه دارای کارفرما

به گزارش وبلاگ بهسایا، طبق برنامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، به محصولات جدید فناورانه ای که پیروز به جذب بهره بردار شده باشند، تسهیلات با نرخ 9 درصد اعطا می شود.

اعطای تسهیلات کم بهره به محصولات فناورانه دارای کارفرما

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران, معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، برنامه ملی حمایت سراسری از محصولات جدید فناورانه که پیروز به جذب بهره بردار شده اند را در دستور کار قرار داده اند که بر اساس مفاد این برنامه، در صورتی که یک شرکت دانش بنیان قراردادی با یک کارفرما منعقد کرده باشد تا محصول فناورانه با قابلیت دانش بنیان شدن را به تولید برسانند، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محصول جدید را از نظر فنی ارزیابی می کند و در صورت دارا بودن شرایط، این قرارداد برای دریافت تسهیلات به صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می شود.

در این برنامه اولویت با تسهیلات سفارش ساخت است که با نرخ سود 9 درصد اعطا می شود.

فرایند اعطای تسهیلات در این حوزه، دو مرحله ای است؛ در مرحله اول ارزیابی دانش بنیانی محصول جدید توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود و در مرحله دوم، ارزیابی تسهیلات و تامین مالی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی انجام می گیرد. پیش نیاز برخورداری شرکت ها از این تسهیلات احراز شرکت دانش بنیانی آنها است. همچنین محصول جدید باید به لحاظ فناوری، با یکی از محصولات تاییدشده قبلی شرکت، مشابهت داشته و یا ارتقاءیافته آن باشد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، بر اساس توافقات اجرا شده، تسهیلات سفارش ساخت تا سقف 80 درصد مبلغ قرارداد به شرکت دانش بنیان تخصیص می یابد. باقیمانده مبلغ قرارداد که 20 درصد است نیز باید توسط بهره بردار و کارفرما تامین شود. این تسهیلات به شرکت دانش بنیان به عنوان مجری قرارداد پرداخت می شود، اما تعهدات بازپرداخت بر عهده بهره بردار و کارفرما است.

منبع: اقتصاد ایران

به "اعطای تسهیلات کم بهره به محصولات فناورانه دارای کارفرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات کم بهره به محصولات فناورانه دارای کارفرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید