اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله زدگان اندیکا

به گزارش وبلاگ بهسایا، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون متبوعش گفت: با توجه به اینکه در روزهای اخیر زلزله ای به بزرگی 5.7 ریشتر در 10 کیلومتری مرز مشترک استان های چهارمحال و بختیاری و خوزستان به وقوع پیوست، بخش هایی از اماکن مسکونی شهری و روستایی این منطقه ها به ویژه در اندیکا و ایزه در خوزستان دچار خرابی هایی شدند.

اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله زدگان اندیکا

وی اضافه نمود: در مجموع 1000 واحد در خوزستان و 500 واحد در چهارمحال و بختیاری دچار مشکل شده بودند که به همین جهت با دعوت از مسئولان اورژانس، بنیاد مسکن و هلال احمر نشست مشترکی را برای ساماندهی شرایط زلزله زدگان این منطقه ها ترتیب دادیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: تاکید ما بر این بود که تا پیش از فرا رسیدن فصل سرما اقداماتی از جمله تهیه و توزیع کانکس هایی برای اسکان موقت زلزله زدگان این منطقه ها انجام دهیم تا در کنار آن به شکل همزمان بنیاد مسکن نیز کار بازسانی منطقه ها زلزله زده را تکمیل کند.

وی اعلام نمود: بر همین اساس تسهیلات 210 میلیون تومانی که حدودا 150 میلیون آن بلاعوض است در اختیار زلزله زدگان خواهد گرفت و مابقی نیز در قالب تسهیلات 4 درصدی که طی 20 سال باید پرداخت گردد، به مردم این منطقه ها اختصاص پیدا می نماید.

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه اصل مشکل ما این است که علی رغم حادثه خیز بودن کشور، آنزور که باید و شاید آمادگی مقابله با این حوادث را نداریم، گفت: به همین علت ما در مجلس دهم در مورد مدیریت بحران کشور قانون نویسی کردیم اما متاسفانه جلسات آن تشکیل نمی گردد.

وی اضافه نمود: بر اساس مصوبه مجلس سازمان مدیریت بحران کشور که رئیس آن شخص رییس جمهور است باید تشکیل جلسه دهد و وزرای مربوطه هم هستند که باید در این جلسات حضور یافته و برای مدیریت بحران ها سیاست گذاری کلان داشته باشند.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز

به "اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله زدگان اندیکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 150 میلیون تسهیلات بلاعوض به زلزله زدگان اندیکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید