249 گود رها شده شناسایی شد

به گزارش وبلاگ بهسایا، تهران (پانا) - شهردار تهران، طی نامه ای و در پاسخ به سوال مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران مبنی بر ایمن سازی و معین تکلیف گودهای رها شده و ارائه لایحه اصلاح مصوبه ارتقای ایمنی تخریب و گودبرداری های ساختمانی شهر تهران نوشت: تا به امروز 249 گود رهاشده در سطح شهر تهران احصاء شد.

249 گود رها شده شناسایی شد

به گزارش شهرداری تهران، پیروز حناچی روز دوشنبه در متن این نامه نوشت: تعداد 30 گود بسیار پرخطر ارزیابی شده و تمام یا بخشی از 12 گود توسط مناطق پرشده است.

در این نامه آمده است: بازگشت به نامه شماره 160/26809 در 28 بهمن سال گذشته در مورد تذکر جناب آقای فراهانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران پیرامون لزوم توجه به ایمن سازی و مشخص تکلیف گودهای رها شده در سطح شهر تهران، به استحضار می رساند:

1- با توجه به پیگیری های اجرا شده تا به امروز 249 گود رهاشده در سطح شهر تهران احصاء و اطلاعات آن جمع آوری شده است (پیوست 1) که بازدید از آن ها توسط کارشناسان این شهرداری با همراهی کارشناسان دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مشاور فنی در دستور کار قرار گرفته است.

2- طی بازدیدهای به عمل آمده تا به امروز، تعداد 30 گود بسیار پرخطر ارزیابی شده (پیوست 2) و مراتب برای اقدام پیشگیرانه عاجل به مناطق مربوطه ارسال شده است. همچنین تمام یا بخشی از 12 گود توسط مناطق پرشده است. گفتنی است پایش فنی گودها طبق دستورالعمل ارزیابی کیفی خطر گودهای رهاشده که توسط مشاور تهیه شده است، انجام می گیرد (پیوست 3).

3- با عنایت به اینکه در اختیار داشتن آمار به روز و برخط از گودهای رهاشده سطح شهر به منظور برنامه ریزی و نظارت عالیه بر شرایط این گودها بسیار لازم است، گردشکار سامانه شناسایی گودهای رهاشده تدوین شده و مقرر است در سامانه ناحیه محوری لحاظ شود.

4- به منظور ارتقای ایمنی گودبرداری و پیشگیری از رها شدن گودها در پروژه های ساختمانی، لایحه اصلاح مصوبه ارتقای ایمنی تخریب و گودبرداری های ساختمانی شهر تهران منضم به گزارش توجیهی مربوطه طی نامه شماره 1116208 هشتم بهمن سال 99 برای سیر مراحل تصویب به آن شورای تقدیم شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "249 گود رها شده شناسایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "249 گود رها شده شناسایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید