چرا شهرهای هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، شاخه آسیا و اقیانوسیه سایت UNDP (برنامه توسعه سازمان ملل) به تازگی اقدام به انتشار مقاله ای کرده که در آن موضوع نقش شهرهای هوشمند واقعی در توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

چرا شهرهای هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند

این مقاله با نام چرا شهرهای واقعاً هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند؛ تهران چگونه از فناوری برای بهبود زندگی شهری و معیشت استفاده می کند به مقایسه ابعاد برنامه تهران هوشمند (STP) در دستیابی به اثرات به کارگیری فناوری و نوآوری در بهبود کیفیت زندگی شهروندان می پردازد.

این مقاله به تلاش برنامه تهران هوشمند برای شناسایی آنچه بیشترین تأثیر را بر کیفیت زندگی شهروندان دارد اشاره کرده و به طرح ابعاد STP شامل پنج طرح شهروند هوشمند و خدمات دیجیتال، برنامه نوآوری شهری، حمل ونقل هوشمند، محیط هوشمند، انرژی و ایمنی و تحول دیجیتال شهرداری می پردازد.

این مقاله بر اهمیت شناسایی و پیاده سازی رویکردهای نوآورانه و متنوع در هوشمندسازی شهر تهران تاکید دارد و برگزاری رویداد (InnoTehran) که منجر به شناسایی بیش از 400 نیاز فنی و عملیاتی شهر تهران شده و امکان ارتباط بین استارت آپ ها و شرکت ها با سازمان های شهری را فراهم کرده است را دستاوردی بزرگ می داند.

مقاله چرا شهرهای واقعاً هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند با همکاری مشترک محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران و کلادیو پروویداس نماینده دائمی سازمان UNDP در ایران، به زبان انگلیسی نوشته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چرا شهرهای هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا شهرهای هوشمند برای توسعه بسیار مهم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید