روزهای آخر بهار را اینجا بگذرانید

به گزارش وبلاگ بهسایا، برای رسیدن به روستای سنگان باید از میدان دوم شهران به جاده کوهسار و از آنجا به جاده امام زاده داوود وارد شوید. بعد از 10 کیلومتر، سمت چپ جاده، تابلویی جهت سنگان را به شما نشان می دهد.

روزهای آخر بهار را اینجا بگذرانید

شاید بهار یکی از برترین زمان ها برای کشف جاهای تماشای اطراف تهران و طبیعت حوالی آن باشد. طراوت و شادابی بهار، فرصت خوبی است تا با روی دیگر مرکز دودی و شلوغ ایران آشنا شوید. اگر عاشق سرزمین های بکر و تاریخی هستید، یک نوع زنده آن را می توانید در منطقه سولقان تهران پیدا کنید. روستای سنگان از آن روستاهایی است که تاریخ و اصالت خودش را در گوشه وکنار آثار طبیعی و تاریخی حفظ نموده و حال وهوای شما را به صدها سال قبل می برد. با وبلاگ بهسایا همراه باشید.

روستا و آبشار سنگان را چقدر می شناسید؟

روستای سنگان یکی از چندین روستای بخش کن است که نسبت به روستاهای اطرافش مساحت بیشتری دارد. اگر از گروه کوهنوردان و صخره نوردان باشید، احتمالا روستای سنگان را به دو چیز می شناسید، یکی آبشار سنگان و دیگری قله پهنه حصار، البته هردوی این ها را کمی جلوتر به شما معرفی می کنیم.

تماشای های روستای سنگان تهران

برای تماشای همه تماشای های روستای سنگان شاید به یک روز کامل و حتی کمی بیشتر از آن احتیاج دارید. منظره آبشار سنگان، باغ دره و قله پهنه حصار، روستای سنگان را به یکی از زیباترین جاهای تماشای اطراف تهران تبدیل نموده است.

امامزاده ها

امامزاده ها در هر جایی که باشند، همواره پای ثابت زیارت و نذرواحتیاج مردم آن منطقه هستند. از عجایب سنگان هم همین بس که روستایی ییلاقی در اطراف تهران، چهار امامزاده را در خودش جای داده است. همین امامزاده ها به نوعی قدمت بالای روستای سنگان را نشان می دهند.

  • امامزاده سید علاالدین
  • امامزاده سید عمادالدین
  • امامزاده قاسم
  • امامزاده عقیل

آبشار یخی سنگان

برای خیلی از مسافران، آبشار سنگان تنها علت سفر به این روستا است. از حق هم نگذریم، هم آبشار روستای سنگان و هم راستا دسترسی به آن، تماشای، مجذوب نماینده و حال خوب کن است. البته به افرادی که ترس از ارتفاع و شیب دارند پیشنهاد می کنیم حتما با یک آدم راه بلد و خونسرد، سفر به آبشار سنگان را تجربه نمایند.

غار بیوک آقا

بد نیست حالا سری هم به غار بیوک آقا بزنید. بیوک آقا مردی با گویش ترکی بوده که این غار را کنار آبشار سنگان کنده است. گویا اولین مردی است که افسانه فرهاد کوهکن را به واقعیتی کوچک تبدیل کرد.

رودخانه سنگان

بالارفتن از کمرکش کوه و رسیدن به آبشار شاید سخت باشد و هواداران خاص خودش را داشته باشد اما اتراق کنار رودخانه و گوش دادن به صدای آرام آب را همه دوست دارند.

قله پهنه حصار

قله پهنه حصار یا به زبان محلی ها قله پهنه سار، این پتانسیل را دارد که به تنهایی، یکی از جاهای تماشای اطراف تهران، یکی از قله های واقعا زیبای البرز و یکی از محل های محبوب کوهنوردان باشد. اگر به تماشای های اطراف تهران علاقه دارید، خوش گذرانی در نزدیک ترین نقطه به تهران را بخوانید.

چنار هزار ساله در قلب روستای سنگان

اگر به امام زاده قاسم بروید، حتما درختی را با تنه چند شاخه و خیلی قطور می بینید. این درواقع چناری است که عمرش به هزار سال پیش برمی شود. چنار هزار ساله سنگان که به نام چنار امام زاده قاسم معروف است، در لیست آثار ملی و طبیعی ایران هم ثبت شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای تماشا مطالب بیشتر از گردشگری تنگ بهرام چوبین، بازدیدی در گذر تاریخ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "روزهای آخر بهار را اینجا بگذرانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای آخر بهار را اینجا بگذرانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید