نکاتی برای سفر راحت تر با اتوبوس همراه بچه ها

به گزارش وبلاگ بهسایا، سفر، حتی اگر سفر تفریحی هم نباشد، می تواند حسابی خوش بگذرد، البته اگر به یک سری نکات دقت کنیم. نکاتی که با رعایت آنها هم خودمان از سفرمان لذت می بریم و هم همسفران مان. سفر با اتوبوس هم از این قاعده مستثنا نیست. اما خرید بلیط اتوبوس به تنهایی سفر خوش شما را تضمین نمی کند. احترام به سایر مسافران اتوبوس، آرام صحبت کردن با اتوبوس، رعایت بهداشت و نظافت شخصی و معطل نکردن سایرین در توقف های اتوبوس از جمله این موارد است.

نکاتی برای سفر راحت تر با اتوبوس همراه بچه ها

علاوه بر این سفر با اتوبوس همراه با بچه ها و نوزادان هم پیچیدگی های خودش را دارد. گاهی اوقات با چند تکنیک ساده می توانید مانع از سر و صدا و گریه بچه ها در اتوبوس شوید. در ادامه به نکاتی درباره سفر با اتوبوس همراه با بچه ها اشاره می گردد.

ایمنی در اتوبوس

اگر کودک تان به سنی رسیده که می تواند به تنهایی روی جایگاه اتوبوس بنشیند، برای او بلیط اتوبوس جداگانه خریداری کنید. پس از اینکه سوار اتوبوس شدید، او را روی جایگاه اش مستقر کنید.

در صورتی که جایگاه های اتوبوس مجهز به کمربند ایمنی هستند، حتما کمربند ایمنی کودک را ببندید.

تا حد امکان اجازه ندهید که در طول سفر، کودک تان از جایگاه اش بلند گردد و در راهرو اتوبوس راه برود. بنابراین در فواصل زمانی که اتوبوس متوقف می گردد، از فرصت بهره ببرید. به همراه کودک تان از اتوبوس خارج شوید و کمی قدم بزنید تا حوصله اش سر نرود.

آب فراموش نگردد

نوشیدن آب برای بچه ها بسیار مهم است. این موضوع در سفر و به اصطلاح آب به آب شدن، اهمیت بیشتری هم پیدا می نماید.

بنابراین زمانی که راهی سفر می شوید، برای کودک تان آب به همراه داشته باشید. بسیاری اوقات یک بطری آب به همراه یک لیوان نشکن کوچک مانع از سر و صداها و نق زدن ها کودک می گردد.

البته این نکته را در خاطر داشته باشید که کودک در نوشیدن آب افراط نکند. چرا که امکان رفتن به توالت در سفر با اتوبوس محدود است.

خوراکی های خوشمزه

بسته به نوع بلیط اتوبوس، در این وسیله نقلیه با خوراکی های مختلف از شما پذیرایی می گردد. بعضی از اتوبوس ها، برای میان وعده مسافران شان، میوه در نظر می گیرند. میوه ها می توانند خوراکی های مفیدی برای بچه ها شما باشند.

در غیر این صورت خودتان به فکر باشید تا خوراکی ها و تنقلات سالم برای کودک تان به همراه داشته باشید. گاهی اوقات خوراکی های کوچک علاوه بر برطرف گرسنگی، کودک را سرگرم هم می نمایند.

خوراکی هایی مانند انواع آجیل، میوه های خشک و غذاهای سبک، برای این منظور مناسب اند.

تفریح در اتوبوس

اگر سفرتان با اتوبوس طولانی است، به فکر تفریح کودک تان در طول مسافرت باشید. گاهی اوقات بهتر است بلیط اتوبوس را برای ساعات شب خریداری کنید تا حداقل بخشی از سفر، کودک خواب باشد. اسباب بازی ها هم می توانند مانع از کلافگی کودک تان بشوند.

اسباب بازی های کوچک و سرگرم نماینده و البته مورد علاقه کودک را با خود به همراه داشته باشید. یک دفتر نقاشی کوچک، چند مدادرنگی، تبلت، عروسک و… از جمله اسباب بازی هایی هستند که می توانند کودک شما را سرگرم نمایند.

عوض کردن پوشک کودک در اتوبوس

یکی از نکاتی که باید در سفر با اتوبوس مورد توجه قرار دهید، رعایت حقوق سایر مسافران است. از این رو از انجام کارهایی مانند تعویض پوشک کودک در اتوبوس به طور جدی خودداری کنید. اما برای آنکه کودک تان آسیب نبیند و بتوانید پوشکش را به موقع عوض کنید، در توقف های اتوبوس از فرصت بهره ببرید.

تنظیم خواب کودک

همان طور که اشاره شد بهتر است بلیط اتوبوس را برای ساعات شب خریداری کنید تا کودک تان در اتوبوس بخوابد.

برای آنکه کودک خوابش ببرد، بهتر است پیش از سفر کمی او را خسته کنید. مثلا نگذارید صبح روز سفر زیاد بخوابد، یا بعد از ظهر روز سفر چرت نزند.

با این روش ها هم می توانید خواب کودک را تنظیم کنید هم مانع از کلافگی او در طول سفر خواهید شد. و به طور جدی از خوراندن داروهای خوب آور به کودک خودداری کنید.

حالت تهوع کودک در اتوبوس

بسیاری از بچه ها (و البته بعضی از بزرگسالان) در سفر با ماشین و اتوبوس دچار حالت تهوع می شوند. برترین کار برای جلوگیری از تهوع بچه ها در سفر با اتوبوس استفاده از قرص های تهوع است. این قرص ها بی ضرر هستند با این حال بهتر است پیش از مصرف با پزشک تان مشورت کنید.

علاوه بر این اگر کودک تان در سفر با اتوبوس یا ماشین دچار تهوع می گردد، بهتر است نگذارید به صفحات کتاب، تبلت و… خیره گردد.

فرصت دیدنی طبیعت

سفر با اتوبوس، فرصت بسیار مناسبی است تا کودک شما بتواند از نزدیک طبیعت را دیدن کند. بنابراین سعی کنید در اتوبوس موانعی مانند پرده اتوبوس را کنار بزنید تا کودک تان بیرون را ببیند. زمانی هم که اتوبوس متوقف می گردد، همراه با کودک در همان نزدیکی ها کمی قدم بزنید. اگر برای تان ممکن است هنگام خرید بلیط اتوبوس، اتوبوس های دوطبقه را در اولویت قرار دهید تا کودک از کمی بالاتر، فضای بیرون را ببیند.

منبع:عـلی بـابا

منبع: دیجیاتور

به "نکاتی برای سفر راحت تر با اتوبوس همراه بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی برای سفر راحت تر با اتوبوس همراه بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید