نماینده ائتلاف الفتح: قبل از الحلبوسی، برهم صالح باید برکنار شود

به گزارش وبلاگ بهسایا، نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق با تاکید بر ضرورت توافق بر سر یک چشم انداز جامع برای ایجاد تغییر سیاسی در این کشور گفت که پیش از برکناری ریاست مجلس، باید رئیس جمهوری که مرتکب نقض قانون اساسی شده است برکنار شود.

نماینده ائتلاف الفتح: قبل از الحلبوسی، برهم صالح باید برکنار شود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بهسایا، محمد البلداوی نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق درباره درخواست های فردی برای برکناری محمد الحلبوسی رئیس مجلس کشور گفت باید پیش از این امر، برهم صالح رئیس جمهور برکنار شود و تغییر جامع در کشور باید با یک چشم انداز سیاسی کامل همراه باشد.

وی در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه شرح داد: درخواست فردی برای تغییر رئیس مجلس عراق باید با یک رویکرد سیاسی فراگیر همراه باشد و این رویکرد در صورتی که بر روی آن توافق شود، وجود دارد.

البلداوی شرح داد که پیش از برکناری رئیس مجلس عراق باید از رئیس جمهور کشور آغاز کنیم و خواستار برکناری او شویم، زیرا مدارکی در دست داریم که ثابت می کند وی قانون اساسی کشور را نقض کرده است و دادخواست هایی نیز علیه او در دادگاه ها وجود دارد. این تغییر باید فراگیر و جامع و بر پایه یک رویکرد و چشم اندازی فراگیر باشد نه فردی یا حزبی.

باسم الخشان نماینده مستقل در مجلس عراق، پیشتر گفته بود که ائتلاف الفتح بیش از هر فراکسیون سیاسی دیگر در برکناری الحلبوسی جدی است.

صادق السلیطی عضو ائتلاف سائرون عراق نیز پیشتر از تلاش درون مجلسی برای تغییر ریاست مجلس این کشور خبر داد و گفت: پس از اینکه قوه مجریه در عراق تغییر کرد و کابینه مصطفی الکاظمی به عنوان جایگزین دولت عادل عبدالمهدی رای اعتماد گرفت طبیعی است که قوه قانون گذاری نیز در سطح ریاست مجلس عوض شود.

جواد الموسوی دیگر نماینده مجلس عراق از ائتلاف سائرون گفت که درخواست هایی برای برکناری الحلبوسی از ریاست مجلس پس از انتها تعطیلات عید سعید فطر وجود دارد و ائتلاف سائرون بشدت به عملکرد الحلبوسی به خصوص در رابطه با بحران شیوع ویروس کرونا معترض است.

وی افزود که حد نصاب رأی نمایندگان برای برکناری الحلبوسی 165 رأی موافق است و تا کنون امضای بیش از 130 نماینده برای درخواست برکناری الحلبوسی، جمع آوری شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نماینده ائتلاف الفتح: قبل از الحلبوسی، برهم صالح باید برکنار شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ائتلاف الفتح: قبل از الحلبوسی، برهم صالح باید برکنار شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید