مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار و سرمایه گذاری استان اصفهان راه اندازی می گردد

به گزارش وبلاگ بهسایا، نود و چهارمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان به آنالیز مسائل فعالان مالی در مورد برطرف تعهدات ارزی، مسائل و مسائل تأمین اجتماعی انجمن درمانگاه های غیردولتی استان، فرصت ایجاد شده صادرات کالا به ارمنستان اختصاص یافت و اعلام شد: باهدف افزایش کیفیت و کاهش کمیت پرونده های ورودی به ستاد تسهیل، مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار و سرمایه گذاری استان اصفهان راه اندازی می گردد.

مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار و سرمایه گذاری استان اصفهان راه اندازی می گردد

در این جلسه، رئیس اتاق اصفهان در مورد طرح مسائل تأمین اجتماعی انجمن درمانگاه های غیردولتی استان که از سوی رئیس انجمن مطرح شد، با بیان اینکه ضوابط و مقررات تأمین اجتماعی عمدتاً مخل کسب وکار است، خواهان بازنگری در این خصوص شد.

مسعود گلشیرازی همچنین در مورد گزارش ارائه شده از سوی واحد پژوهش و آنالیز های مالی اتاق اصفهان در زمینه میزان تعهدات ارزی و برگشت ارز حاصل از صادرات استان، دوپهلو بودن بخشنامه بانک مرکزی در حوزه ارزی را منجر به بلاتکلیفی بسیاری از صادرنمایندگان دانست و توضیح داد که این بخشنامه صادرنمایندگان را به خطا انداخته است.

او احراز اهلیت فعالان مالی در فرایند صدور و تمدید کارت های بازرگانی را در ایفای 90 درصدی تعهد ارزی استان اصفهان مؤثر دانست و خواهان حمایت ویژه از فعالان مالی خوش نام شد.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه درباره برطرف محدودیت معافیت مالیاتی صادرنمایندگان نیز با تأکید بر اینکه بخشی از صادرنمایندگان به دلیل عدم پیروزیت در ایفای تعهدات ارزی تا 30 دی ماه 98 مشمول استفاده از معافیت های مالیاتی حوزه صادرات نشده اند، خواهان ایجاد مهلتی برای این افراد شد تا به محض برطرف تعهد، از این معافیت برخوردار شوند که در این جلسه مقرر شد موضوع از سوی مجلس، دولت و بانک مرکزی پیگیری شود.

در ادامه مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز تغییر فرایند صدور و تمدید کارت های بازرگانی در اتاق اصفهان را در میزان برطرف تعهد ارزی صادرنمایندگان مؤثر دانست و اضافه نمود: ضروری است این اقدام مثبت در کل کشور تسری یافته و سازوکاری برای برطرف مسائل فعالان مالی در حوزه صدور و تمدید کارت اندیشیده شود.

او در مورد حل مشکل تعهدات ارزی سال 97 فعالان مالی اعلام آمادگی نمود که این موضوع را به وسیله کمیسیون مالی مجلس پیگیری کند.

محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه دستگاه قضا با مدیرانی که بی جهت باعث طولانی شدن امور مربوط به ارباب رجوع می شوند، برخورد خواهد نمود، اضافه نمود: این امر مستلزم معرفی مدیران کارشکن از سوی مردم و فعالان مالی به دستگاه قضاست.

او استفساریه از دیوان عدالت اداری و ایجاد مهلت سه ماهه برای رأی های صادره از سوی تأمین اجتماعی برای این درمانگاه ها و توقف اجراییات تا زمان پاسخ از سوی دیوان عدالت اداری را در یاری به برطرف مسائل درمانگاه های مذکور مؤثر دانست.

همچنین سید حسن قاضی عسگر، معاون هماهنگی امور مالی استانداری اصفهان گفت: بخشی از فعالان مالی با رویه جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی دچار مشکل هستند و باوجوداین، صادرات استان به خطر خواهد افتاد؛ اما فعالیت دو سامانه قدیم و جدید به موازات یکدیگر را تا برطرف کامل مسائل سامانه جدید در یاری به برطرف مسائل فعالان مالی مؤثر هستند.

او در ادامه با بیان اینکه در حوزه مسائل بانکی، بهترین روال اداری در استان اصفهان در حال انجام شدن است، بر استفاده فعالان مالی از این ظرفیت تأکید کرد و گفت: چنانچه مانعی در انجام این کار مشاهده شود، به استانداری اعلام نمایند تا مرتفع شود.

همچنین ایرج پیروز، رئیس سازمان صمت استان اصفهان، تعامل و هماهنگی اتاق اصفهان و سازمان صمت را زمینه ساز حل مسائل مربوط به تمدید و صدور کارت بازرگانی در اصفهان دانست و اضافه نمود: از ابتدای مردادماه امسال تا به امروز 380 کارت جدید و تمدیدی در استان صادر شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار و سرمایه گذاری استان اصفهان راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز شبانه روزی فوریت های کسب وکار و سرمایه گذاری استان اصفهان راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید