مایکروسافت 20 سالگی ایکس باکس را با نسخه های ویژه جشن می گیرد

به گزارش وبلاگ بهسایا، مایکروسافت در این هفته 20 سالگی ایکس باکس را جشن می گیرد و 76 بازی نو را به لیست بازی های قدیمی پشتیبانی شده (Backwards Compatibility) روی ایکس باکس اضافه می کند. در ادامه کنسول ایکس باکس سری ایکس با استایل بازی هیلو و یک کنترلر شفاف هم عرضه خواهد شد. طبق عادت این کمپانی، این معرفی ها، پر از نکات مخفی و ایستراگ برای طرفداران است.

مایکروسافت 20 سالگی ایکس باکس را با نسخه های ویژه جشن می گیرد

در سخت افزارهای نوی که این هفته عرضه شدند، شاهد بهترین و زیباترین ظاهر کنسول ایکس باکس سری ایکس و یکی از مجذوب کننده ترین کنترلرها به خصوص به خاطر شفاف بودن آن هستیم. تمام این سخت افزارهای نو شامل نکات مخفی و به اصطلاح ایستراگ های فراوان هستند. به عنوان مثال، کاربران رددیت متوجه شده اند که کنسول ایکس باکس سری ایکس با استایل هیلو دارای نماد Zeta Halo مخفی در بخش جلو است. شما می توانید این نماد را در ادامه به همراه تصویر کامل کنسول ببینید.

برای اینکه این ایستراگ را ببینید باید یک نور سیاه یا UV روی کنسول بتابانید. این یک حرکت جالب از سوی مایکروسافت برای این کنسول است که در تعداد محدود عرضه شده و عرضه بازی Halo: Combat Evolved و کنسول کلاسیک ایکس باکس را در سال 2001 جشن می گیرد. بازی ذکر شده به عنوان اولین بازی سری تیراندازی و اول شخص هیلو شناخته می شود که توانست تحسین منتقدان و بازیکنان را برانگیزد. در این بازی بازیکنان کنترل شخصیت مسترچیف را در قرن 26 میلادی بر عهده دارند. گفتنی است که نسخه ای بهبودیافته از این بازی به مناسبت ده سالگی آن در سال 2011 میلادی روی ایکس باکس 360 منتشر شد.

با این حال این تنها نکته مخفی نیست. اگر کنترلر نسخه بیستمین سالگرد را خریداری کرده باشید، نور UV هم مفید خواهد بود. اگر نور ماوراء بنفش را به بسته بندی آن بتابانید، کنترلر کلاسیک Duke را خواهید دید که با کنسول ایکس باکس در سال 2001 عرضه شد. در ادامه می توانید آن را مشاهده کنید.

این نکات جالب تنها به آنچه گفته شد ختم نمی شوند. اگر بتوانید کنترلر ایکس باکس الایت 2 را با استایل هیلو خریداری کنید، مایکروسافت کد خاصی را بسته بندی آن برای شما قرار داده است که به شما امکان می دهد کمی مجذوب کنندهیت کنترلر را در بازی هیلو اینفینیت به تفنگ های خود اضافه کنید.

این کنترلر به صورت مینیاتوری در نسخه چندنفره بازی به سلاح های شما متصل می شود. حتی پوسته هایی برای سلاح ها نیز در نظر گرفته شده است. در ادامه تصاویر این کنترلر زیبا به همراه ویژگی های اضافی که برای سلاح شما در بازی فراهم می کند، آورده شده است.

مایکروسافت همیشه عادت داشت ایستراگ ها و نکات مخفی جالبی را در جاهای مختلف پنهان کند. به عنوان مثال فیل اسپنسر، رییس ایکس باکس، قبل از اعلام رسمی، ایکس باکس سری اس را در قفسه اتاق خود پنهان کرده بود. از طرفی مستر چیف هم در داخل ایکس باکس وان ایکس و سوار بر عقرب و همچنین به صورت نمادین در بخشی از فن ایکس باکس سری ایکس پنهان شده است.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "مایکروسافت 20 سالگی ایکس باکس را با نسخه های ویژه جشن می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت 20 سالگی ایکس باکس را با نسخه های ویژه جشن می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید