آلن دلون تصمیم به مرگ خودخواسته گرفت

به گزارش وبلاگ بهسایا، تهران (پانا) - فرزند آلن دلون ستاره فرانسوی سینمای جهان در دهه شصت و هفتاد میلادی، اعلام کرده پدرش تصمیم به اُتانازی یا مرگ خودخواسته گرفته است.

آلن دلون تصمیم به مرگ خودخواسته گرفت

به گزارش اکسپرسو، آنتونی دلون در گفت وگو با شبکه RTL آلمان فاش کرد که پدرش از او خواسته است علاوه بر اجرای اتانازی، تا آخرین دقیقه در کنارش بماند اما او نپذیرفته و از همین رو، خواهرش آنوشکا انتها دادن به زندگی پدرشان را بر عهده گرفته است.

در اُتانازی یا مرگ خودخواسته فرد عامدانه به زندگی خود انتها می دهد تا از رنج و درد رهایی یابد.

ظاهرأ آلن دلون در کتابی درباره زندگی خودش که در نوبت انتشار قرار گرفته است از دلایل این تصمیم پرده برداشته است. زندگی نامه خودنوشت آلن دلون با عنوان بین سگ و گرگ به زودی منتشر می شود.

آلن دلون که بازی در 80 فیلم از جمله چندین شاهکار سینمایی را در کارنامه دارد، اولین بار در سال 1960 و زمانی که 25 سال داشت با بازی در فیلم ظهر بنفش از طریق رنه کلمنت کارگردان فیلم کشف شد.

بسیاری از فیلم ها با بازی آلن دلون تبدیل به کلاسیک های سینما شدند و وی در طول دوران حرفه ای خود با کارگردانان نامداری چون آنتونیونی، ویسکونتی، ملویل و گدار همکاری کرد و در کنار بازیگران بزرگی نیز چون ژن گابن، عمر شریف، لینو ونتورا، کلودیو کاردیناله، مونیکا ویتی و… مقابل دوربین رفت.

دلون اولین بار در سال 1961 با فیلم لذت زندگی قدم به جشنواره کن گذاشت و سپس با فیلم های خسوف (1962)، یوزپلنگ (1963) و آقای کلین (1976) حضور در جشنواره کن را تجربه کرد و در سال 2019 جایزه نخل افتخاری کن را دریافت کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آلن دلون تصمیم به مرگ خودخواسته گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلن دلون تصمیم به مرگ خودخواسته گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید