سوال پیچیده هوش که فقط افراد باهوش می توانند حل نمایند

به گزارش وبلاگ بهسایا، در این گزارش به یک ورزش فکر و سوالات پیچیده برای افراد بسیار باهوش که می توانند حل نمایند پرداخته ایم.

سوال پیچیده هوش که فقط افراد باهوش می توانند حل نمایند

چقدر باهوش هستید؟ برای پاسخ این سوال روانشناسان راه چاره های مختلفی را جلوی پای ما گذاشته اند. کافی است به آن ها عمل کنیم تا بفهمیم چه کسی باهوش تر است. البته باید این نکته را هم فراموش نکنیم که میان هوش افراد و اندازه توجه و دقت افراد رابطه مستقیمی وجود دارد.

سوال پیچیده هوش 1:

در تصویر دقت کنید. آیا شما چپ دست را پیدا کردید؟ اگر توانستید این سوال را حل کنید، سوال بعدی را امتحان کنید!

سوال پیچیده هوش 2:

یک جهانگرد وارد یک ایستگاه پلیس شد و گفت: من تازه وارد شهر شدم. در حالی که در حال یافتن نشانی ام بودم، یک مرد مسلح به سمت من آمد و ساعت مرا دزدید. سپس جهانگرد ادامه داد: دزد شلوار آبی پوشیده بود و سبیل داشت.

پلیس حرف جهانگرد را قطع کرد و گفت: نیازی به ادامه دادن نیست. ما میدانیم. ما دوربین های امنیتی داریم و به این عکس از آن لحظه نگاه کنید. پلیس اینطور ادامه داد. ما فکر می کنیم دزد یکی از این 5 برادر است. نام برادر ها لو، لو، لا، لی و لیو است. ما آن ها را به اینجا آوردیم. به آن ها نگاه کن و بگو دزد کیست. به نظر شما کدام یک از 5 برادر موجود در این تصویر ساعت این جهانگرد را دزدیده است؟

پاسخ ها:

همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم، شما با دقت در تصاویر به آسانی می توانستید به سوالات پاسخ دهید. برترین کارآگاهان که می توانند به آسانی مجرمان را دستگیر نمایند؛ تبحرشان در هوش بالایشان نیست. آنان خوب دقت می نمایند و خوب تحلیل می نمایند؛ لذا می توانند برترین نتیجه را دریافت نمایند؛ لذا شما هم کوشش کنید تا همیشه دقت و توجه خود را در مسائل حفظ کنید. خوب شما را بیشتر منتظر نمی گذاریم.

حتما با تماشا پاسخ ها، بیشتر شما خواهید گفت که چقدر آسان! پس این شما و این هم پاسخ سوالات!

چپ دست در تصویر گارسون است. چون پیشخدمت های چپ دست سینی ها را در دست راست می گیرند و با دست چپ سرو می نمایند. درست مثل گارسون در تصویر.

دزد لیو است. کلاه لو زیگزاگی است، مثل کلاه دزد صاف نیست. لو نمی تواند اسلحه در دست بگیرد، چون قلاب دارد. سبیل لا رو به پایین است. دست لی در گچ است. با این حال، این لیو است که بیشترین شباهت را به دزد موجود در عکس دارد.

منبع: خبرنامه

وبلاگ بهسایا وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "سوال پیچیده هوش که فقط افراد باهوش می توانند حل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوال پیچیده هوش که فقط افراد باهوش می توانند حل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید