رونمایی یحیی از پرسپولیس همیشگی

به گزارش وبلاگ بهسایا، پیروزی در بازی با صنعت نفت، قدم بلند سرخپوشان برای فرار از روز های سخت این فصل بود. پرسپولیس با این برد به استقلال نزدیک تر شد و به کورس قهرمانی هم برگشت. مهمترین اتفاق این مسابقه برای سرخپوشان اما، بسته نگه داشتن دروازه شان محسوب می شد. موضوعی که در سال های گذشته، برای پرسپولیس خاطره ای تکراری بود، اما این فصل، چالشی بزرگ روبروی آن ها قرار داد. پس از 5 بازی مقابل فولاد، نساجی، آلومینیوم، گل گهر و مس رفسنجان، پرسپولیس از صنعت نفت گل نخورد و توانست دروازه اش را بسته نگه دارد. بازی که آن ها، دوباره به سیستم تخصصی خودشان برگشتند.

رونمایی یحیی از پرسپولیس همیشگی

پرسپولیس این فصل را با سیستم 4 دفاعه سال های گذشته خودش شروع کرد. آن ها در بازی هفته اول مقابل فولاد، بجز ضربه پنالتی موقعیت چندانی به حریف ندادند. با این حال هم در بازی با فولاد و هم در بازی با نساجی، از حریف گل خوردند. نمایش ضعیف آن ها مقابل آلومینیوم و موقعیت های پرتعداد حریف، باعث شد یحیی گل محمدی تصمیم به استفاده از سیستم 3 دفاعه بگیرد. تغییری که پیروز نبود و دروازه سرخپوشان مقابل گل گهر و مس رفسنجان هم باز شد. در هر دو بازی، پرسپولیس از حریفش عقب افتاد و با زدن گل مساوی، از شکست فرار کرد. علاوه بر این، دروازه بان پرسپولیس در این دو بازی عوض شد و بوژیدار رادوشوویچ، جای حامد لک را گرفت. این تغییر هم چندان پیروز نبود و رادوشوویچ، مقصر گل خورده پرسپولیس از مس رفسنجان محسوب می شد.

گل محمدی این هفته برای فرار از شرایط سخت، دوباره به سیستم 4 دفاعه برگشت و حامد لک هم دوباره درون دروازه ایستاد. تصمیماتی که نتیجه آن، نمایشی نسبتا خوب از پرسپولیس و عملکرد دفاعی، در حد توقعات بود. پرسپولیس مقابل صنعت نفت، بجز یک اشتباه بزرگ در دقایق سرانجامی موقعیت های کمی به حریف داد و با اولین کلین شیت فصل، باز هم به قهرمانی امیدوار شد. شاید این بازی، سرانجام روز های بی ثبات پرسپولیس و قدم گذاشتن آن ها در جهت ثبات همیشگی باشد. انسجامی که در سال های گذشته، جام های زیادی را به ویترین این تیم اضافه نموده است.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "رونمایی یحیی از پرسپولیس همیشگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی یحیی از پرسپولیس همیشگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید