دولت دست از قیمت گذاری فولاد بردارد

به گزارش وبلاگ بهسایا، اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد، سنگ آهن، خانه معدن و کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران در چهارمین نشستی که برای تعیین قیمت ها و نسبت های زنجیره فولاد برگزار شد، به این توافق رسیدند که اتاق ایران خواسته بخش خصوصی مبنی بر عدم دخالت در قیمت گذاری شمش فولاد را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کند.

دولت دست از قیمت گذاری فولاد بردارد

محمدرضا انصاری، نایب رئیس اتاق ایران که به کنندگی از هیات رئیسه اتاق وظیفه پیگیری توافقات فعالان صنعت فولاد از ابتدای زنجیره تا پایان را به عهده دارد، با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه برای رسیدن به یک نتیجه نهایی و خاتمه دادن به مداخله های دولتی در این حوزه، گفت: اگر بتوانیم در این رابطه به یک توافق برسیم و تصمیم گیری را به ذی نفعان زنجیره منتقل کنیم، به موفقیت بزرگی برای بخش خصوصی و توسعه زنجیره آهن و فولاد دست پیدا کرده ایم.

وی بهترین نتیجه در این وادی را رسیدن به توازن در کل زنجیره بیان نمود و یادآور شد: اگر توازن مورد انتظار را در کل زنجیره فولاد برقرار کنیم، سرمایه گذاری و حضور در تمام بخش ها جذاب و توجیه پذیر می شود و در نتیجه شاهد رشد صنعت فولاد و تحقق هدف گذرای تولید 55 میلیون تن فولاد در سال خواهیم بود.

در ادامه نشست بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن اتاق ایران، مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن، سید رسول خلیفه سلطان، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد، مدیران عامل و کنندگان چند شرکت بزرگ فولادی و معدنی پیشنهادهای خود را در مورد چگونگی تعیین قیمت ها و نسبت های موجود در کل زنجیره فولاد مطرح کردند و در نهایت با اتفاق نظر به این نتیجه رسیدند که دولت دست از سرکوب قیمتی بردارد چراکه تا به امروز با وجود قیمت گذاری دولتی، مصرف کننده نهایی از آن هیچ بهره ای نبرده است. بنابراین بهتر است دولت اجازه دهد تا عناصر بازار قیمت ها را تعیین کنند.

در مورد قیمت ها و نسبت های موجود در زنجیره فولاد نیز کلیه بخش های مرتبط، نظرات خود را اعلام کردند و قرار شد جمع بندی نهایی با توجه به آنچه در این نشست گفته شد به همت علی شمس اردکانی، رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق ایران تهیه و اعلام شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "دولت دست از قیمت گذاری فولاد بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت دست از قیمت گذاری فولاد بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید