خبرنگاران 160 نقطه تفت، آبرسانی سیار می گردد

به گزارش وبلاگ بهسایا، یزد-خبرنگاران- مدیر آب و فاضلاب تفت گفت: در فصل گرم سال 220 نقطه و در فصل زمستان هم آبرسانی به 160 نقطه شهرستان توسطه سه تانکر به صورت سیار انجام می گردد.

خبرنگاران 160 نقطه تفت، آبرسانی سیار می گردد

به گزارش وبلاگ بهسایا، محمدمهدی مهدی خلاصه زاده روز چهارشنبه در نشست با وبلاگ بهسایا شهرستان افزود: با توجه به کاهش بارندگی در سال آبی جاری پیش بینی می گردد از اردیبهشت ماه 190 روستا دچار کمبود آب شوند و از اکنون جهت آبرسانی سیار به این روستاها در حال برنامه ریزی هستیم.

وی ادامه داد: تفت تنها شهرستانی است که با 29 هزار مشترک روستایی و 10 هزار و 500 مشترک شهری، بیشترین تعداد مشترک روستایی را دارد و این تعداد از مشترکین شهری بیشتر است.

مدیر آب و فاضلاب تفت افزود: احتیاج آبی شهرستان تفت 147 لیتر بر ثانیه است در حالی که منابع داخلی شهرستان تنها کفاف 108 لیتر بر ثانیه را می دهد و بقیه باید به وسیله آب انتقالی تأمین گردد.

وی به پروژه در حال اجرای آبرسانی به منطقه سانیج پرداخت و گفت: این پروژه 76 درصد پیشرفت داشته و با نصب ملزومات آن آماده بهره برداری است.

خلاصه زاده بعضی نقدها اخیر به عملکرد آب و فاضلاب تفت را ناشی از انسجام بخشی آب و فاضلاب روستایی و شهری در سراسر کشور دانست و گفت: با ادغام این دو اداره پیمان کاران تغییر پیدا کردند و باید روال قانونی آن طی می شد.

وی ادامه داد: آب و فاضلاب تفت امور مختلف خود را توسط هفت پیمان کار مختلف دنبال می نماید که پس از انسجام بخشی تنها 2 پیمان کار در شهرستان حضور داشتند.

مدیر آب و فاضلاب تفت از اعطای وام به متقاضیان خرید انشعاب آب و فاضلاب اطلاع داد و گفت: با رایزنی که با بانک ملت شده است به متقاضیان تا سقف 500 میلیون ریال، بدون احتیاج به سپرده بانکی با یک ضامن و با بهره 18 درصد وام اعطا می گردد.

وی افزود: متقاضیان انشعاب یا افرادی که مشکلاتی درباره انشعاب دارند می توانند با سامانه 122 تماس حاصل نمایند و احتیاج به مراجعه حضوری ندارند.

مرکز شهرستان 50 هزار نفری تفت در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 160 نقطه تفت، آبرسانی سیار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 160 نقطه تفت، آبرسانی سیار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید