جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام اعلام شد

به گزارش وبلاگ بهسایا، مدیرعامل بورس تهران با اشاره به این که از این پس معاملات بازار سهام از ساعت 8:30 تا 11 و 11:30 تا 15 انجام می گردد، گفت: سه گروه هلدینگ چندرشته ای، فلزات اساسی و پالایشی ها به نوبت بعدازظهر منتقل می گردد و گروه خودرو و بانک در نوبت صبح باقی می ماند.

جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام اعلام شد

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی صحرائی دیروز در مراسم بازگشایی نماد شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی با سرمایه 61399 میلیارد ریال با نماد وسِخُراج به عنوان نخستین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بورس گفت: از مجموع 50 میلیون نفر مالک سهام عدالت حدود 30 میلیون نفر از هموطنان روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند که جمعیت آنها در 31 استان کشور توزیع شده و دارایی این دسته از مالکین سهام عدالت به وسیله شرکت های سرمایه گذاری استانی مدیریت می گردد.

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه روز یکشنبه اولین شرکت سرمایه گذاری استانی با نماد وسخراج در تابلو دوم بورس تهران درج و آماده انجام معامله شد، اضافه کرد: هموطنان عزیز ما در استان خراسان جنوبی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب نموده اند، می توانند دارایی خود را نقد نمایند.

صحرائی ادامه داد: سایر شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز به مرور در بورس تهران پذیرش می شوند و در نهایت فروش سهام عدالت برای همه مالکینی که در سایر استان ها ساکن هستند و روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب نموده اند، نیز امکان پذیر می گردد.

وی با اشاره به اینکه سهام عدالت، دارایی با ارزشی است و پرتفوی شرکت های سرمایه گذاری استانی نیز از صنایع خوب کشور تشکیل شده و به نوعی سبد متنوعی از سهام است، اضافه کرد: مذاکراتی با بانک ملی نیز اجرا شده تا سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی وثیقه دریافت کارت اعتباری باشد.

صحرائی بیان کرد: امروز دارایی 400 هزار سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی قابلیت نقد شوندگی پیدا کرد و ارزش آن معین شد. مزیتی که برای شرکت های سرمایه گذاری استانی در نظر گرفته شده این است که با قیمت های نزدیک به NAV توسط صندوق توسعه بازار، بازارگردانی می شوند که تضمینی بر نقدشوندگی سهام آنها در بورس است.

مدیر عامل بورس تهران به مالکین سهام عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب نموده اند توصیه کرد دارایی خود را حفظ نمایند و اضافه کرد: نقدشوندگی مهمترین ویژگی بازار سرمایه است و مالکین سهام شرکت های استانی در هر زمانی که تمایل داشته باشند می توانند دارایی خود را نقد نمایند.

صحرائی به موضوع معاملات دو نوبتی شدن زمان معاملات بورس تهران نیز اشاره نمود و گفت: بازار سرمایه در سال گذشته رشد کم نظیری را تجربه کرد و حجم معاملات افزایش چشمگیری داشت و همین موضوع بار هسته معاملات را افزایش داد.

وی ادامه داد: برای حل مشکل ایجاد شده اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت در دستور کار واقع شده است. روش کوتاه مدت و در دسترس ما تقسیم زمان معاملاتی بود. طبق آنالیز های اجرا شده بیشترین حجم معاملات بازار سرمایه به صنایع خودرو، بانک، پالایشگاهی و فلزات اساسی و هلدینگ چند رشته ای اختصاص دارد.

صحرائی اضافه کرد: جمع بندی ما بر این شد تا معاملات از 8:30 تا 11 و 11:30 تا 15 انجام گردد. از 5 صنعت مورد اشاره سه گروه هلدینگ چندرشته ای، فلزات اساسی و پالایشی ها به نوبت بعد از ظهر منتقل می گردد و گروه دوم در نوبت صبح باقی می ماند.

وی ادامه داد: این رویکرد موقت است و در مرحله بعدی و تا سه ماه آینده، معاملات بورس تهران بر اساس گروه های دوگانه در دو سامانه معاملاتی مختلف انجام می گردد.

مدیرعامل بورس تهران در سرانجام گفت: شرکت مدیریت فناوری نیز با همکاری دانشگاه تهران در حال طراحی سامانه بومی هستند که به زودی به مرحله آزمایش وارد می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دو شیفته شدن معاملات بازار سهام اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید