بیش از 800 شرکت خلاق در کشور فعالیت می کنند

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه حمایت از زیست بوم شرکت های خلاق به موازات قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان ایجاد شد. شرکت های خلاق در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی کشور فعالیت می کنند. تا خاتمه بهار 1399 تعداد این شرکت ها، به بیش از 800 شرکت افزایش یافت.

بیش از 800 شرکت خلاق در کشور فعالیت می کنند

بازیگران گوناگونی مانند شتابدهنده ها و پردیس های نوآوری در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور نقش آفرینی می کنند. بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان فعال در کشور از خدمات این مراکز استفاده می کنند. با توجه به ارزش افزوده بالای صنایع خلاق و فرهنگی در جهان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق را به موازات قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان به پیش برد.

پس از چند سال فعالیت، تعداد شرکت های خلاق در سه ماهه اول سال جاری به بیش از 800 شرکت خلاق افزایش یافت. در این بین، کسب و کارهای دیجیتال با 395 شرکت خلاق، بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده است. شرکت های خلاقی که در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی فعال هستند با 117 شرکت، در جایگاه دوم قرار دارند.

صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با 74 شرکت، صنایع دیداری و شنیداری با 78 شرکت، صنایع مرتبط با یادگیری، چاپ و نشر با 17 شرکت،گیاهان دارویی و طب سنتی با 37، هنرهای تجسمی و نمایشی با 8 شرکت، خدمات زیرساختی صنایع خلاق با 17 شرکت، و سایر صنایع خلاق و فرهنگی با 14 شرکت، در جایگاه های بعدی قرار دارند.

شرکت های خلاق، خدمات بسیار متنوعی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می کنند. علاوه بر دریافت تسهیلات در حوزه های مختلف، این شرکت ها نیز مانند شرکت های دانش بنیان از انواع کمک هزینه ها، مانند کمک هزینه حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی برخوردار می شوند. دریافت مشاوره برای توسعه بازار و انواع معافیت های مالیاتی و گمرکی، دیگر خدماتی است که به این شرکت ها ارائه می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیش از 800 شرکت خلاق در کشور فعالیت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 800 شرکت خلاق در کشور فعالیت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید