افزایش اندک قیمت جهانی نفت، برنت 46 دلار شد

به گزارش وبلاگ بهسایا، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 14 سنت معادل 0.31 درصد رشد به 46 دلار رسید.

افزایش اندک قیمت جهانی نفت، برنت 46 دلار شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ بهسایا به نقل از رویترز، به دنبال تعطیلی عمده فعالیت های فراوری نفت در مناطق فراساحلی خلیج مکزیک از ترس طوفان لارا و همزمان با خوش بینی نسبت به مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین، قیمت نفت برنت روز چهارشنبه اندکی افزایش داشت.

اما به دلیل تشدید نگرانی ها در خصوص شیوع کرونا که موجب افت تقاضا برای سوخت شده است رشد قیمت ها محدود بود. گزارش هایی که اخیرا منتشر شده نشان می دهد که در اروپا و آسیا تعداد مبتلایان به کرونا رو به افزایش است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 14 سنت معادل 0.31 درصد رشد به 46 دلار رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با یک سنت معادل 0.02 درصد رشد به 43 دلار و 36 سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی در خاتمه معاملات روز سه شنبه به بالاترین رقم 5 ماه گذشته رسید.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: در حالی که طوفان لارا در حال حرکت به سمت سواحل آمریکاست، قیمت نفت خام متاثر از بالا رفتن قیمت بنزین شاهد رشد بوده است.

صنعت انرژی آمریکا از روز سه شنبه خود را برای وقوع یک طوفان سهمگین در سواحل خلیج مکزیک آماده نموده است. بر اساس برآوردها، فراوریکنندگان 310 سکوهای حفاری فراساحلی را تعطیل و 1.56 میلیون بشکه از فراوری روزانه نفت خود که 84 درصد کل فراوری نفت فراساحلی خلیج مکزیک را تشکیل می دهد متوقف نموده اند. 15 سال پیش طوفان کاترینا موجب تعطیلی حدود 90 درصد فراوری نفت فراساحلی در خلیج مکزیک شده بود.

استفن اینز تحلیلگر موسسه آکسی کورپ در این باره گفتک بازارها در حال حاضر بر اساس فرض کمبود مقطعی بنزین قیمت گذاری نموده اند.

هرچند چین نتوانسته به تمام تعهدات خود مبنی بر خرید کالاهای آمریکایی عمل کند، اما مذاکره کنندگان ارشد طرفین در رایزنی های اخیر خود بر تعهد خود نسبت به فاز نخست توافق تجاری تاکید نموده اند. این شرایط می تواند به افزایش تجارت نفتی بین دو کشور یاری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش اندک قیمت جهانی نفت، برنت 46 دلار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اندک قیمت جهانی نفت، برنت 46 دلار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید