استفاده از ظرفیت وزارت دفاع برای ایمنی شهر تهران

به گزارش وبلاگ بهسایا، شهردار تهران گفت: قرار است با استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع، ایمنی شهر تهران را بالاتر ببریم. هم اکنون در این حوزه خلا های وجود دارد که یکی از آن ها امداد و اطفاء هوایی و نیز لزوم رسیدگی به حادثه دیدگان در سطح شهر از طریق امداد هوایی است.

استفاده از ظرفیت وزارت دفاع برای ایمنی شهر تهران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بهسایا، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه امضای تفاهمنامه میان شهرداری تهران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح به وبلاگ بهسایا گفت: امروز خدمت امیر حاتمی رسیدیم تا با استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع، ایمنی شهر تهران را بالاتر ببریم. هم اکنون در این حوزه خلا های وجود دارد که یکی از آن ها امداد و اطفاء هوایی و نیز لزوم رسیدگی به حادثه دیدگان در سطح شهر از طریق امداد هوایی است. در این زمینه همکاری های خوبی پیش از این هم با وزارت دفاع داشتیم، اما با این تفاهمنامه این همکاری ها و ابعاد گسترده تری می گیرد.

او اضافه نمود: بخشی از این همکاری ها مربوط به ساخت تجهیزات مورد احتیاج برای شهرداری در صنایع وزارت دفاع است. یکی از این تجهیزات مربوط به حوزه رباتیک و تجهیزات کنترل از راه دور است.

حناچی با بیان این که بنای ما توسعه همکاری ها با وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت های ممکن برای این کار شهردار تهران است درباره شرایط پادگان 06 هم گفت: تمام اقدامات حقوقی در این زمینه صورت گرفته است دوستان ما در نیرو های مسلح مباحثی دارند که در حال مذاکره برای حل کردن آن هستیم کوشش می کنیم که نگرانی های آن ها را رفع کنیم و پروژه پادگان 06 بر اساس برنامه پیش بینی شده پیش برود.

در این مراسم امیر حاتمی وزیر دفاع نیز گفت: ما با شهرداران شهر ها در زمینه های مختلف همکاری هایی داریم که از جمله آن ها در حوزه املاک و مسائل شهری است با شهرداری تهران هم ارتباطات خوبی داریم و در این تفاهمنامه از طرف دولت مسئولیت هایی را در زمینه اطفای حریق و امداد هوایی به عهده می گیریم و قرار شد مرکز اطفا تشکیل دهیم و با توجه به محدودیت امکانات کشور می تواند مرکزی برای امداد هوایی هم باشد.

وزیر دفاع اضافه نمود: وزارت دفاع هم اکنون صنایع دانش بنیان دارد که می توانند در این زمینه فعال باشند از سوی دیگر در موضوع امداد هوایی ضروری است خلبانان آموزش های ببینند چراکه پرواز بر فراز شهر ها با هدف امداد یا اطفاء احتیاج به تخصص های ویژه دارد و در این زمینه نیز وزارت دفاع آموزش های لازم را انجام خواهد داد

وزیر دفاع همچنین گفت: امیدوارم هیچ حادثه ای در تهران اتفاق نیفتد، اما اگر حادثه ای رخ داد باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استفاده از ظرفیت وزارت دفاع برای ایمنی شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت وزارت دفاع برای ایمنی شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید