کشتی آزاد قهرمانی دنیا، صعود دراماتیک یزدانی، سرلک، نخودی و قاسم پور به ملاقات نهایی، قاسم پور انتقام کریمی را از کاکس گرفت

به گزارش وبلاگ بهسایا، دومین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی دنیا با صعود علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و کامران قاسم پور به فینال پیگیری شد.

کشتی آزاد قهرمانی دنیا، صعود دراماتیک یزدانی، سرلک، نخودی و قاسم پور به ملاقات نهایی، قاسم پور انتقام کریمی را از کاکس گرفت

به گزارش وبلاگ بهسایا، در ادامه دومین روز از رقابت های کشتی آزاد قهرمانی دنیا در نروژ، ملی پوشان کشورمان در مرحله نیمه نهایی اوزان 57، 65، 79 و 92 کیلوگرم به مصاف حریفان خود رفتند و همگی به فینال راه یافتند؛ فینال هایی که فردا برگزار خواهند شد.

نتایج رقابت چهار ملی پوش ایران به توضیح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم

علیرضا سرلک در مرحله نیمه نهایی مقابل سلیمان آتلی از ترکیه نهاده شد و در حالی که مقابل این حریف عقب افتاده بود، در ثانیه های آخر فوق العاده ظاهر شد و با نتیجه 7 بر 4 به پیروزی رسید تا به فینال وزن اول برسد.

وزن 65 کیلوگرم

بعد از آغاز خوب کشتی آزاد در رقابت های نوبت عصر قهرمانی دنیا، امیرمحمد یزدانی در مبارزه نیمه نهایی وزن 65 کیلوگرم به مصاف علی بک عثمان اف از قرقیزستان رفت. او آغاز خوبی در این مبارزه داشت، اما در ادامه اسیر فیتوی حریف شد و نتیجه کشتی 4-4 شد. با این وجود یزدانی در ثانیه های پایانی فوق العاده عمل کرد و با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید و فینالیست شد.

وزن 79 کیلوگرم

محمد نخودی برگزارکننده سومین مبارزه نیمه نهایی کشتی آزاد ایران در اسلو بود که مقابل نیکا کنچادزه از گرجستان نهاده شد.

ملی پوش کشورمان در حالیکه کشتی گیر برتر این مبارزه بود، اما نتیجه کشتی در 30 ثانیه پایانی 4 - 4 مساوی شد و نخودی که فینال را با این نتیجه (به علت اینکه امتیاز آخر را کنچادزه گرفته بود) از دست رفته می دید، به آب و آتش زد و به یک امتیاز رسید. مربی گرجستان درخواست چلنج داد که اخطار کشتی گیرش حذف شد.

در ادامه با خروج پای کنچادزه از تشک، نتیجه کشتی 6 بر 5 به سود نخودی شد تا او سومین فینالیست روز دوم کشتی ایران باشد.

وزن 92 کیلوگرم

بعد از عملکرد فوق العاده سه کشتی گیر ایرانی در مرحله نیمه نهایی و صعودشان به فینال قهرمانی دنیا، کامران قاسم پور مقابل جیدن کاکس آمریکایی نهاده شد، کشتی گیری که در سال های گذشته چهار مرتبه علیرضا کریمی ملی پوش ایران را شکست داده بود.

قاسم پور قهرمان امیدهای دنیا و بزرگسالان آسیا که برای اولین بار در مسابقات قهرمانی دنیا حاضر شده است، در این مبارزه فزونی فنی اش را از همان ابتدای مسابقه به کشتی گیر آمریکایی تحمیل کرد و تایم اول را با خاک کردن حریف با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد.

تنها امتیازی که کاکس از قاسم پور گرفت، در اخطار کم کاری بود و در ادامه بار دیگر کشتی گیر آمریکایی مقابل قهرمان ایرانی خاک شد.

این کشتی با نتیجه 3 - 3 مساوی تمام شد، اما کاکس به علت اخطار، مقابل کشتی گیر کشورمان شکست خورد.

کامران قاسم پور چهارمین فینالیست کشتی ایران در چهار وزن دوم مسابقات بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، صعود دراماتیک یزدانی، سرلک، نخودی و قاسم پور به ملاقات نهایی، قاسم پور انتقام کریمی را از کاکس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد قهرمانی دنیا، صعود دراماتیک یزدانی، سرلک، نخودی و قاسم پور به ملاقات نهایی، قاسم پور انتقام کریمی را از کاکس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید