کاهش جدی مخاطبان عصر تازه پس از خنداننده شو

به گزارش وبلاگ بهسایا، بعد از خنداننده شو، دیگر مسابقه استعدادیابی تلویزیون هم با کاهش جدی مشارکت مخاطبان روبرو شده است.

کاهش جدی مخاطبان عصر تازه پس از خنداننده شو

به گزارش خراسان، شنبه شب (21 خرداد)، اولین قسمت اعلام نتایج عصر تازه در مرحله نیمه نهایی، روی آنتن رفت و سه فینالیست مسابقه معین شدند.

از میان گروه های ترانه و ستیلا و آنیسا، پهلوانک های ایران زمین و دپا، کاکتوس و پیمان ابراهیمی، سه شرکت کننده شامل دو گروه ستیلا و آنیسا و پهلوانک های ایران زمین و پیمان ابراهیمی پیروز شدند راهی فینال شوند.

حذف گروه های ورزشی ترانه و دپا، انتخاب معناداری از سوی مخاطبان است. به نظر می رسد تعدد گروه های ورزشی و حضور پررنگ استعداد های مربوط به ورزش های رزمی در طول سه فصل عصر تازه باعث شده اجرای این گروه ها در فصل دوم و سوم مانند فصل اول مخاطبان را هیجان زده نکند و تکراری گردد.

بعلاوه انتخاب گروه آکروبات باز ستیلا و آنیسا و گروه ورزش زورخانه ای پهلوانک های ایران زمین را می توان نشان از تغییر سلیقه مخاطبان دانست.

آنالیز اندازه آرای مردم در مرحله نیمه نهایی فصول قبلی عصر تازه نشان می دهد تعداد آرای مردم از فصل اول تا سوم سیر نزولی داشته است. استعداد های مسابقه در فصل اول هرکدام با بیش از چهار میلیون رای، فینالیست های عصر تازه 2 هرکدام با بیش از 2.5 میلیون رای و اکنون دو فینالیست اول فصل سوم با حدود 1.7 میلیون رای و پیمان ابراهیمی با تقریبا 1.2 میلیون رای به فینال رسیدند.

هرچند می توان استدلال کرد بسیاری از مخاطبان به شرکت کنندگان رای نمی دهند، اما در هر صورت کم تر شدن اندازه درگیری مخاطبان با مسابقه و کاهش انگیزه آنان برای انتخاب فینالیست های عصر تازه، موضوعی است که تلویزیون باید در نظر بگیرد.

افت آرای مردمی پیش از این با اختلاف بالاتر، برای خنداننده شو نیز رخ داده بود. کاهش مشارکت مخاطبان در رای گیری پرمخاطب ترین برنامه های تلویزیون، زنگ خطری برای صداوسیما است تا فکری به حال افزایش کیفیت تولیداتش بکند. وقتی اندازه توجه مخاطبان نسبت به برند های تلویزیون فرایند نزولی دارد، در این شرایط تکلیف دیگر برنامه ها برای جذب مخاطب معلوم است.

منبع: فرارو

به "کاهش جدی مخاطبان عصر تازه پس از خنداننده شو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش جدی مخاطبان عصر تازه پس از خنداننده شو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید