ممنوعیت دریافت وجه اضافی از بیماران به بهانه قطعی سیستم

به گزارش وبلاگ بهسایا، تهران (پانا) - مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت که داروخانه ها، آزمایشگاه ها، مراکز تصویربرداری و سایر مراکز پاراکلینیک حق دریافت وجه اضافه یا نپذیرفتن بیمارن به بهانه قطعی سیستم یا موارد مشابه را ندارند.

ممنوعیت دریافت وجه اضافی از بیماران به بهانه قطعی سیستم

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، شهرام غفاری اظهار کرد: از اول دی استفاده از سامانه نسخه الکترونیک برای پزشکان و مراکز درمانی ضروری است و البته پیش بینی های لازم برای پذیرش نسخه های کاغذی در شرایط قطعی برق و اینترنت و یا حوادث غیرمترقبه اجرا شده است.

وی اضافه کرد: نسخه های مربوط به قبل از اول دی نیز که به صورت کاغذی نوشته شده اند و بعد از اول دی به داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک ارائه می شوند، قابل پذیرش هستند و نیازی به مراجعه مجدد بیمار برای تبدیل به نسخه الکترونیک نیست.

وی اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی حداکثر 20 درصد از نسخ پزشکان طرف قرارداد را با تشخیص مدیران درمان استانها در شرایط ضروری همچون زمان قطعی برق و اینترنت به صورت کاغذی می پذیرد.

غفاری تأکید کرد: تغییراتی که از اول دی در فرآیند نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک ایجاد شده است به هیچ عنوان باعث محدودیت در خدمت رسانی به مردم نمی شود و عدم پذیرش نسخ و یا مطالبه وجه مازاد به هیچ عنوان مجاز نبوده و حتی قابل پیگیری از طریق مراجع قانونی است.

وی ادامه داد: مبنای محاسبه و تشخیص 20 درصد نسخ کاغذی پزشکان طرف قرارداد واحدهای تخصصی مستقر در مدیریت درمان تأمین اجتماعی استانها هستند و پرداخت سهم تأمین اجتماعی از هزینه ویزیت پزشکان طرف قرارداد از اول دی براساس حداقل 80 درصد نسخ الکترونیک خواهد بود.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی از فرایند اجرا و پیشرفت طرح نسخه الکترونیک اظهار رضایت کرد و گفت: از اول ماه گام دیگری را برای پیشبرد این برنامه ملی برداشته ایم و فرایند رو به پیشرفت برنامه نسخه الکترونیک با کمترین اشکالات در حال انجام است.

غفاری از همکاری تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تأمین اجتماعی بابت تلاش و همراهی که در پیشبرد طرح ملی نسخه الکترونیک دارند، قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ممنوعیت دریافت وجه اضافی از بیماران به بهانه قطعی سیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت دریافت وجه اضافی از بیماران به بهانه قطعی سیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید