علاءالدین ایمن است؟

به گزارش وبلاگ بهسایا، معاونت حفاظت و پیشگیری از حریق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در مورد شرایط ایمنی ساختمان تجاری علاء الدین، گفت: ساختمان علاء الدین از نظر سازمان آتش نشانی هنوز در شرایط ناایمن است.

علاءالدین ایمن است؟

کامران عبدولی در گفت وگو با وبلاگ بهسایا، درباره شرایط فعلی ایمنی ساختمان تجاری علاءالدین اظهار کرد: ساختمان علاءالدین یکی از 129 ساختمان پر خطر شهر تهران است که بارها برای آن دستورالعمل، اخطار، پیگیری و تذکرهای لازم در مورد اجرای ضوابط ایمنی و آتش نشانی داده شده است.

وی ادامه داد: این ساختمان تجاری علی رغم تمامی پیگیری های مختلف در قالب دستورالعمل، طرح در کمیته ایمنی ، اخطار ، تذکر و... هنوز دستورالعمل آتش نشانی را کامل اجرا نکرده. بنابراین از نظر سازمان آتش نشانی هنوز در شرایط ناایمن است.

عبدولی با اشاره به تجاری بودن ساختمان علاءالدین گفت: این ساختمان به علت بار جمعیت و ازدحام مردم در دسته تصرف های بسیار تجمعی قرار می گیرد که ورود و خروج افراد در واحد زمان، فراتر از ساختمان های تجمعی است؛ بر همین اساس چنانچه آتش سوزی در آن رخ دهد احتمال از کنترل خارج شدن آن بسیار بالاست و به واسطه جمعیت بالای آن، افراد زیادی در ساختمان گرفتار دود و حریق خواهند شد.

وی اظهار کرد: ممکن است در بعضی مصاحبه ها به این مورد اشاره شده باشد که اقداماتی برای افزایش ضریب ایمنی انجام شده است، لیکن این اقدامات برای جلوگیری از بروز آتش سوزی و بحران کافی نیست و ضروری است دستورالعمل ایمنی و آتش نشانی ساختمان به طور کامل اجرا گردد؛ اما از عمده ترین دلایل ناایمنی ساختمان، عدم کفایت ظرفیت خروج هاا ز نظر تعداد، عرض و جانمایی است. بعلاوه عدم آماده به کار بودن سیستم های اعلام و اطفاء حریق ساختمان، تغییر کاربری ها برخلاف ظرفیت معماری و استحکام ساختمان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "علاءالدین ایمن است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علاءالدین ایمن است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید