دروغ آمریکا در توقیف محموله سوخت ایران فاش شد

به گزارش وبلاگ بهسایا، شرکت های مالک محموله های نفتی که به تازگی توسط آمریکا مصادره شده، در یکی از دادگاه های منطقه کلمبیای آمریکا با ثبت شکایتی خواستار عودت نفتکش ها و محموله های نفتی آن ها شده اند؛ کشتی ها و محموله هایی که واشنگتن مدعی بود متعلق به ایران و در راستا حرکت بسوی ونزوئلا است.

دروغ آمریکا در توقیف محموله سوخت ایران فاش شد

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه نوشت: شرکت های مزبور با رد این ادعا که مقصد نفتکش ها ونزوئلا بوده است، خبر دادند که بنا بود این شناور ها به کشور جزیره ای ترینیداد و توباگو در دریای کارائیب بروند تا محموله آن ها به مشتریانی در پرو و کلمبیا فروخته گردد.

وزارت دادگستری آمریکا ماه پیش گفت که یک میلیون و 116 هزار بشکه سوخت به مقصد ونزوئلا را توقیف نموده است.

این شرکت های بین المللی در شکایتی که دیروز تسلیم دادگاه کردند، عبارتند از شرکت مبین (Mobin International Limited) مستقر در امارات متحده عربی که اعلام نموده مالک محموله نفتکش های بِلا و برینگ است، شرکت سوخت عمان (Oman Fuel) که در انگلیس ثبت شده و اعلام نموده که مالک محموله نفتکش های پاندی و لونا است و شرکت سوخت سوهر (Sohar Fuel) که اعلام نموده مالک بخشی از محموله نفتکش لونا است.

این شرکت ها گفته اند که محموله ها را به شرکت سیتی انرژی (Citi Energy FZC) مستقر در امارات متحده عربی، پیش فروش نموده بودند، ولی پرداخت وجه در هنگام تحویل بار انجام می شد که با توقیف نفتکش ها توسط آمریکا مختل شده است.

حدود 20 روز پیش یک مقام آمریکایی مدعی شده بود که دولت واشنگتن برای نخستین بار کشتی هایی را که گفته می گردد حامل سوخت از ایران به سمت ونزوئلا بوده اند، توقیف نموده است.

منبع: فرارو

به "دروغ آمریکا در توقیف محموله سوخت ایران فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دروغ آمریکا در توقیف محموله سوخت ایران فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید