دبیرکل اوپک: به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ بهسایا، دبیرکل اوپک گفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک به تنظیم عرضه خود به بازار نفت ادامه می دهد.

دبیرکل اوپک: به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ بهسایا، محمد بارکیندو روز شنبه در وبیناری که از سوی اندیشکده ایتالیایی ISPI ترتیب داده شده بود، گفت: ما به انجام آنچه که می دانیم برترین است ادامه می دهیم تا بر یک مبنای پایدار، به ثبات در بازار نفت دست پیدا کنیم.

قیمتهای نفت روز پنج شنبه پس از این که اوپک و متحدانش با وجود نگرانیها از آزادسازی ذخایر نفت آمریکا و شیوع واریانت تازه اُمیکرون، ادامه سیاست فعلی افزایش فراوری ماهانه را تایید کردند، سقوط کردند.

بارکیندو گفت: از نظر تقاضا برای نفت برآورد فعلی، رشد 5.7 میلیون بشکه در روز تقاضا در سال 2021 و 4.2 میلیون بشکه در روز دیگر در سال 2022 است. وی اظهار کرد: ابهامات و نوسان در بازارهای نفت به علت عوامل بیرونی مانند پاندمی کووید 19 بوده و لزوما عوامل بنیادین نفت و گاز نبوده است. اکنون ما در جهت بازگشت به سطح مصرف پیش از شیوع کرونا در سال 2022 هستیم.

بر اساس گزارش رویترز، دبیرکل اوپک اظهار کرد: پیش بینی می گردد نفت و گاز بیش از 50 درصد از سبد انرژی را در سال 2045 یا حتی تا اواسط قرن تشکیل دهد. در همه تعهداتی که در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل در گلاسکو شنیدیم، هنوز نقشه راه عینی یا برنامه ای برای چگونگی جایگزینی این 50 درصد بدون ایجاد آشفتگی در بازارهای انرژی مشاهده نکرده ایم. نفت و گاز برای یک آینده قابل پیش بینی لازم خواهند بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دبیرکل اوپک: به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل اوپک: به تنظیم عرضه نفت به بازار ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید