بازدید معاون روحانی از مراکز رشد دانشکده داروسازی شیراز

به گزارش وبلاگ بهسایا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، از مراکز رشد مستقر در دانشکده داروسازی شیراز بازدید کرد و در جریان اقدامات و توانمندی های این مراکز قرار گرفت.

بازدید معاون روحانی از مراکز رشد دانشکده داروسازی شیراز

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری سه شنبه 23 اردیبهشت با همراهی عنایت الله رحیمی، استاندار فارس و مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن بازدید از مراکز رشد مستقر در دانشکده داروسازی، در جریان فرایند اقدامات، فعالیت ها و توانمندی های این مراکز قرار گرفت.

ستاری ضمن اعلام حمایت کامل از پروژه های دانش بنیان، از برنامه ریزی برای توسعه اقدامات پژوهشی و فعالیت های تحقیقاتی و اجرایی مراکز رشد و دانش بنیان در استان فارس خبر داد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که صبح سه شنبه 23 اردیبهشت به شیراز سفرکرده است، ضمن بازدید از شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی این شهر، از مرکز رشد زیست فناوری دانشکده داروسازی شیراز بازدید کرد و در جریان فرایند تولید کیت تشخیصی کروناویروس قرار گرفت.

کیت تشخیصی کروناویروس پس از طی مراحل تحقیقاتی، مجوز تولید را دریافت کرده و آماده تولید انبوه است و اکنون 50 هزار عدد از این محصول در آزمایشگاه ها و بیمارستان ها استفاده می شود.

بازدید از واحد تولید داروهای نوترکیب و بخش خالص سازی داروها، دیگر برنامه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بود.

دستگاه FPLC مستقر در این واحد که به همت یکی از شرکت های دانش بنیان تولید و برای نخستین بار در ایران تست و راه اندازی شده است، موجب جداسازی و خالص سازی مواد دارویی با استفاده از ستون های کروماتوگرافی می شود.

این محصول با تلاش دانشجویان مهندسی و پزشکی دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز تولیدشده است.

دیگر برنامه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بازدید از خط تولید فیلتر نانو برای ماسک های حفاظتی بود که به تازگی توسط یک شرکت دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده است.

این پروژه که پیروز به کسب مجوز از سازمان انرژی اتمی شده است، تولید روزانه خود را به کارخانه های تولید ماسک عرضه می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه این بازدید با اشاره به حمایت همیشگی مجموعه دانشگاه از شرکت های دانش بنیان و تولیدات بومی محصولات در استان، گفت: با آغاز اپیدمی کروناویروس، این چرخه شتاب بیشتری گرفت و پیروز شدیم تا نیاز استان را به اقلام حفاظتی، با حمایت از پروژه های تولیدی، برطرف کنیم.

مهرزاد لطفی این اقدام را یکی از بسترهای کاهش چرخه های انتقال بیماری در استان برشمرد و ادامه داد: پروژه تولید فیلتر نانو برای ماسک نیز که با ضریب 99 درصد مانع نفوذ می شود، ازجمله اقداماتی بوده که باهدف تأمین حداکثری سلامت کارکنان بهداشتی درمانی انجام می شود.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین از خط تولید محلول ضدعفونی که از ابتدای شیوع کروناویروس در دانشکده داروسازی راه اندازی شده است، بازدید کرد.

در این پروژه روزانه 3500 لیتر محلول ضدعفونی با تلاش اساتید دانشکده داروسازی تولید و وارد مراحل عرضه در استان می شود.

مرکز رشد زیست فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان قطب بیوتکنولوژی کشور دارای 300 متر اتاق تمیز(کلین روم) و شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه های مختلف دارویی و زیست فناوری است.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازدید معاون روحانی از مراکز رشد دانشکده داروسازی شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید معاون روحانی از مراکز رشد دانشکده داروسازی شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید