اندروید 10 سریع تر از نسخه های قبلی روانه گوشی های هوشمند شده است

به گزارش وبلاگ بهسایا، آیفون ها به دریافت سریع به روزرسانی های نرم افزاری شهرت دارند که این موضوع به کنترل گسترده اپل بر روی سخت افزار و نرم افزار برمی شود. با توجه به اینکه صدها گوشی اندرویدی هر ساله روانه بازار می شوند، چنین قابلیتی را نمی توان برای آن ها شبیه سازی کرد زیرا بین آن ها تفاوت زیادی وجود دارد. اما حالا گفته می شود اندروید 10 در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته است.

اندروید 10 سریع تر از نسخه های قبلی روانه گوشی های هوشمند شده است

گوگل با انتشار یک پست در وبلاگ رسمی خود اعلام کرده که سرعت انتشار اندروید 10 برای گوشی های موردنظر بیشتر از تمام نسل های قبلی بوده است. طبق اعلام گوگل، 5 ماه بعد از عرضه اندروید 10 این نسخه برای حدود 100 میلیون گوشی ارائه شده که این یعنی شاهد افزایش 28 درصدی سرعت انتشار اندروید 10 نسبت به نسل قبلی اندروید هستیم.

البته چنین پیروزیتی یک شبه به دست نیامده و این شرکت طی چند سال گذشته، توجه ویژه ای به این موضوع نشان داده است تا بتواند سرعت انتشار نسخه های جدید اندروید را افزایش دهد.

با انتشار اندروید اوریو، گوگل از پروژه Treble رونمایی کرد که اساسا هسته اصلی اندروید را از تغییرات رابط کاربری سازندگان گوشی ها جدا می کند. همین موضوع باعث شد سرعت انتشار اندروید پای نسبت به اوریو 2.5 برابر شود. هر گوشی هوشمندی که با اندروید اوریو روانه بازار شد، از این قابلیت جدید بهره می برد.

سپس گوگل در ادامه نسخه های قبل از بتا را در اختیار سازندگان گوشی ها قرار داد تا آن ها برای آزمایش نسخه جدید اندروید وقت بیشتری داشته باشند. با اندروید 10، گوگل از پروژه MainLine رونمایی کرد که ارائه آپدیت های حیاتی برای بخش هایی از گوشی را از طریق گوگل پلی امکان پذیر می کند. گوگل به لطف همین ویژگی پیروز شد قابلیت مربوط به ردیابی تماس بیماران مبتلا به کووید 19 را برای 2 میلیارد گوشی اندرویدی ارائه دهد.

یکی از قابلیت های اندروید نوقا، به روزرسانی بی وقفه (Seamless Update) بود که به صورت خلاصه گوشی اندرویدی بدون اینکه نیازی به خاموش شدن داشته باشد می تواند آپدیت جدید اندروید را نصب کند. چنین آپدیتی در یک پارتیشن جداگانه سیستم نصب می شود و بعد از ریبوت گوشی، به طور کامل اجرا خواهد شد. اما از آنجایی که این مشخصه حافظه زیادی را اشغال می کند، مورد استقبال چندانی قرار نگرفته است.

حالا در اندروید 11 شاهد پارتیشن جدیدی موسوم به Virtual A/B هستیم که اساسا همین کار را انجام می دهد و حافظه کمتری را اشغال می کند. گوگل از شرکت های سازنده خواسته برای تمام گوشی های مبتنی بر اندروید 11 این مشخصه را عملی کنند تا آپدیت اندروید ساده تر و راحت تر از گذشته شود.

در حال حاضر دومین نسخه بتا عمومی اندروید 11 منتشر شده و طبق اعلام اندروید، در تاریخ 8 سپتامبر (18 شهریور) نسخه نهایی آن عرضه خواهد شد.

منبع: GSM Arena

منبع: دیجیکالا مگ

به "اندروید 10 سریع تر از نسخه های قبلی روانه گوشی های هوشمند شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید 10 سریع تر از نسخه های قبلی روانه گوشی های هوشمند شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید