از نوشیدن آب در این زمان ها پرهیز کنید!

به گزارش وبلاگ بهسایا، می توانید بارو کنید که آب نفخ معده را موجب می گردد؟ علاوه بر ده ها فایده که از نوشیدن آب سراغ دارید بایستی به عوارض آن البته به واسطه اشتباه در مصرف این مایه حیات هم بایستی آشنا شوید.

از نوشیدن آب در این زمان ها پرهیز کنید!

رساندن آب کافی به بدن، باعث می گردد بدن عملکرد طبیعی داشته باشد، سوخت و ساز سرعت می گیرد (کالری بیشتری سوزانده می گردد)، پوست شادابی و طراوت پیدا می نماید و ما احساس پرانرژی بودن می کنیم. از سوی دیگر در شرایط تامین ناکافی آب مورد احتیاج، بدن همه تلاشش را برای حفظ آب موجود انجام می دهد تا از کم آبی بدن جلوگیری کند. این شرایط به حالتی به نام احتباس آب منجر می گردد که خشک شدن مفاصل، افزایش وزن، احساس تورم، افزایش فشار خون و افزایش ضربان قلب را در پی دارد.

نفخ موقت بعد از نوشیدن آب می تواند دلایل متعددی داشته باشد. میزان آبی که نوشیده می گردد و سرعت نوشیدن آن و مواد غذایی موجود در معده و روده ها ازجمله عواملی است که بر بروز نفخ تاثیر می گذارد. نوشیدن حجمی به میزان نیم لیتر آب (یک یا دو لیوان) با معده خالی، احتمالا نفخ قابل توجهی ایجاد نمی نماید، اما نوشیدن سریع مقادیر بیشتری آب در شرایطی که موادغذایی دیگری در معده یا روده ها وجود دارد تا حدودی اتساع شکمی و نفخ ناراحت نماینده ای در پی خواهد داشت. هرچه میزان غذای موجود در معده بیشتر باشد، احتمال بروز نفخ بیشتر خواهد بود.

شرایط سلامت و دیگر عواملی که تخلیه معده را کند می نمایند، احتمال بروز نفخ بعد از نوشیدن آب را افزایش می دهند. مصرف مسکن های نارکوتیک، بیماری رفلاکس اسیدی، آنفلوآنزای معده، بولیمی یا زیاده روی در خوردن، بی اشتهایی عصبی، کم کاری غده تیروئید، پارکینسون و تخریب عصبی مرتبط با دیابت، ازجمله بیماری هایی هستند که تاخیر در تخلیه معده را در پی دارند. در صورتی که یکی از این مسائل سلامت را دارید، نوشیدن آهسته آب به جلوگیری از بروز نفخ یاری خواهد نمود. بعلاوه، مصرف مواد غذایی حاوی آب فراوان مانند خیار به جای آب، با جذب آهسته آب موجود در بافت آنها، از بروز نفخ ناشی از نوشیدن آب جلوگیری خواهد نمود.

منبع: برنا

منبع: فرارو

به "از نوشیدن آب در این زمان ها پرهیز کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نوشیدن آب در این زمان ها پرهیز کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید