ارتباط حذف وعده صبحانه و از دست دادن مواد مغذی بدن

به گزارش وبلاگ بهسایا، یک مطالعه جدید نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه را حذف می نمایند، مواد مغذی اصلی را که بیشتر در مواد غذایی تشکیل دهنده وعده های صبح وجود دارد، از دست خواهند داد.

ارتباط حذف وعده صبحانه و از دست دادن مواد مغذی بدن

به گزارش وبلاگ بهسایا به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل داده ها در خصوص بیش از 30 هزار بزرگسال آمریکایی نشان داد که حذف صبحانه به معنای از دست دادن کلسیم موجود در شیر، ویتامین C موجود در میوه و فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غلات غنی شده است.

کریستوفر تیلور، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی اوهایو، در این باره می گوید: آنچه که ما مشاهده می کنیم این است که اگر غذا هایی که معمولاً در وعده صبحانه مصرف می شوند را نمی خورید، معمولاً تمایلی به مصرف آن ها در ادامه روز هم ندارید.

این مطالعه شامل 30889 بزرگسال 19 ساله و بالاتر بود که بین سال های 2005 و 2016 در نظرسنجی شرکت نموده بودند. محققان داده های حاصل از رژیم های غذایی 24 ساعته شرکت نمایندگان را تجزیه و تحلیل کردند.

نتایج نشان داد افرادی که صبحانه شأن را حذف نموده بودند ویتامین ها و مواد معدنی کمتری را نسبت به افرادی که صبحانه می خوردند، دریافت نموده اند. این اختلاف برای فولات، کلسیم، آهن و ویتامین های A، B 1، B 2، B 3، C و D بیشتر معین بود.

به گفته تیلور: میان وعده در واقع یاری به دریافت کالری یک وعده غذایی برای افرادی است که صبحانه را حذف می نمایند. افرادی که صبحانه می خورند، کالری بیشتری نسبت به افرادی که صبحانه نمی خورند مصرف می نمایند، اما وعده ناهار، شام و میان وعده برای افرادی که صبحانه را حذف نموده اند بسیار بیشتر بوده و از کیفیت پایین تری برخوردار است.

منبع: جام جم آنلاین

به "ارتباط حذف وعده صبحانه و از دست دادن مواد مغذی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط حذف وعده صبحانه و از دست دادن مواد مغذی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید