دلیل انفجار نفتکش روسیه در دریای آزوف چه بود؟

به گزارش وبلاگ بهسایا، تانکر روسی که روز شنبه در دریای آزوف دچار انفجار شده و آسیب جدی دید، در حال راهنمایی به سمت لنگرگاه و طبق اطلاعات اولیه، علت انفجار نقض اصول ایمنی بوده است.

دلیل انفجار نفتکش روسیه در دریای آزوف چه بود؟

دفتر منطقه ای وزارت حوادث غیرمترقبه روسیه در منطقه کراسنودارسک اظهار داشت که تانکر روسی ژنرال آزی اصلانوف که روز گذشته (شنبه) در دریای آزوف دچار حادثه شده و آسیب بود، توسط کشتی مرکوری یدک کشیده شد و در حال انتقال به منطقه لنگرگاه است.

بر اساس این اطلاعات، تانکر مذکور مجهز به دستگاه های پمپاژ آب است که یاری می نماید کشتی به حالت شناور باقی مانده و از ریختن سوخت آن به دریا جلوگیری گردد.

این تانکر امروز به مقامات لنگرگاه در بندر قفقاز تحویل خواهد شد. تیم امداد و نجات همچنان در حال فعالیت هستند. صبح امروز غواصان قسمت زیرین نفتکش را آنالیز کردند. به گفته منابع خبری، این نفتکش در بالای خط سطح آب دچار شکستگی شده و در سمت راست آن نیز خسارت قابل توجهی دیده است.

روز شنبه انفجار قدرتمندی در یک تانکر که با پرچم روسیه در دیای آزوف در حال حرکت بود، رخ داد. معین شده که این کشتی خالی بوده و از بندر قفقاز به سمت راستوف-نا-دون در حرکت بود.

در عرشه این تانکر 13 نفر حضور داشتند که 10 نفر از آنها نجات یافته و جستجو برای یافتن سه نفر دیگر ادامه دارد. شرایط جسمانی نجات یافتگان رضایت بخش گزارش شده است.

طبق اطلاعات اولیه، بخارات انفجاری منفجر شده در تانکر، علت حادثه بود که می تواند ناشی از نقض اصول ایمنی باشد. این کشتی دچار آتش سوزی نشد.

گفته می گردد این تانکر تحت تعمیرات قرار گرفته و از شرایط خوبی برخوردار بود. علت انفجار پس از تحقیقات توسط کمیسیون ویژه معین خواهد شد.، تسنیم

منبع: ایران آنلاین

به "دلیل انفجار نفتکش روسیه در دریای آزوف چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل انفجار نفتکش روسیه در دریای آزوف چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید