خبرنگاران کشف یک گور دسته جمعی در دوران حکومت پیشین سودان

به گزارش وبلاگ بهسایا، تهران- خبرنگاران- دادستان عمومی سودان از کشف یک گور دسته جمعی در شرق خارطوم پایتخت این کشور خبر داد که گفته می شود مربوط به اجساد دانشجویانی است که در سال 1998 در پی تلاش برای فرار از یک اردوگاه آموزشی در جریان خدمت سربازی به قتل رسیدند.

خبرنگاران کشف یک گور دسته جمعی در دوران حکومت پیشین سودان

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، تاج السر الحبر روز دوشنبه با بیان اینکه تحقیق در این باره آغاز شده است، گفت: برخی جنایتکاران مظنون دراین حادثه و افراد وابسته به دولت عمر البشیر رییس جمهوری مخلوع، متواری هستند.

یک منبع در تیم تحقیق به خبرگزاری رویترز گفت که ده ها جسد در یک محل واقع در شرق پایتخت یافت شده است.

نیروهای آموزشی هنگام فرار از پادگان العیلفون به دلیل ترس از اعزام به جنوب سودان برای نبرد با شورشیان در جریان جنگ داخلی، هدف گلوله قرار گرفتند.

سربازان بعد از آموزش و تجهیز برای جنگ با نیروهای موسوم به ارتش ملی آزادیبخش سودان اعزام می شدند.

اغلب فرماندهان و مربیان آموزش نظامی سودان عضو حزب حاکم تحت رهبری عمر البشیر، درگیری با ارتش ملی آزادیبخش سودان وابسته به جنوب این کشور را که بیشتر جمعیت آن مسیحی هستند، نبردی مقدس جلوه می دادند.

جنبش آزادیبخش خلق سودان شاخه نظامی ارتش ملی آزادیبخش سودان ، سال 2011 در پی یک توافق صلح با رژیم البشیر رییس جمهوری پیشین ، استقلال جنوب سودان را به دست آورد و در پی آن کشور سودان جنوبی تاسیس شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کشف یک گور دسته جمعی در دوران حکومت پیشین سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف یک گور دسته جمعی در دوران حکومت پیشین سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید