خبرنگاران دادستان آیووا از ابطال انتخابات حمایت نکرد

به گزارش وبلاگ بهسایا، نیویورک- خبرنگاران- دادستان آیووا شامگاه پنج شنبه گفت نمی تواند از دادخواست انتخاباتی تگزاس که خواهان ابطال آرای میلیون ها آمریکایی است، حمایت کند.

خبرنگاران دادستان آیووا از ابطال انتخابات حمایت نکرد

به گزارش وبلاگ بهسایا، تام میلر در بیانیه مطبوعاتی خود که در مخالفت با حرکت جمهوری خواستار برای ابطال نتایج انتخاباتی چهار ایالت جورجیا، ویسکانسین، میشیگان و پنسیلوانیا صادر شده، آمده است: ما از بسکمک از رای دهندگان در خصوص ابراز حمایت و همچنین مخالفت با دادخواست دادستان کل تگزاس در خصوص به چالش کشیدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری در چهار ایالت شنیده ایم.

وی ادامه داد: صدای شما با صدای بلند و واضح شنیده شده است. نظرات شما برای ما مهم است. همچون همواره، باید اجازه دهیم قانون ما را در تصمیم گیری هدایت کند.

دادستان کل ایالت آیوا اضافه نمود: همانطور که گفتم ، من در یک نشست حمایت از این دادخواست شرکت نمی کنم، زیرا انتخابات 2020 با انصاف و ایمنی توسط مقامات انتخاباتی هر دو حزب انجام شد. من همچنان به صحت انتخابات ایالات متحده ایمان دارم. من نمی توانم از یک دادخواست پشتیبانی کنم که آرای میلیون ها آمریکایی را باطل می نماید.

میلر با اشاره به درخواست بعضی ایالت ها از وی برای حمایت از شکایت آنها در دیوان عالی، اظهار کرد: قانون اساسی اجازه تفسیر به دادگاه های ایالتی برای انتخاب برگزینندگان نداده و اقدام معقول ایالت ها برای برگزاری انتخابات در شرایط همه گیری، تقلب گسترده ای ایجاد نکرده است.

وی یادآور شد: در زمینه دادگاه کمک هم نیازمند موافقت فرماندار هستیم که آن را نپذیرفته است.صرف نظر از تعامل آیووا، دیوان عالی آمریکا به این دادخواست توجه لازم را خواهد داشت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دادستان آیووا از ابطال انتخابات حمایت نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دادستان آیووا از ابطال انتخابات حمایت نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید